König rozšíří nadupanou sestavu Bory, konec Tinkoffu vyslal do světa Kreuzigera s Contadorem

Český cyklista Leopold König se v posledních dvou sezonách učil ve hvězdné formaci Sky. Dnes oznámil své další působiště, vrací se do týmu Bora, kde zazářil sedmým místem na Tour de France 2014.
Stáj Bora označila příchod Königa jako "návrat domů". Osmadvacetiletý vrchař totiž právě v tomto týmu ještě pod názvem NetApp upoutal pozornost dvěma umístěními v elitní desítce na Grand Tours. Navázat na to bude moci už na příští Tour de France, kterou by měl jet jako lídr.
Königova nová formace ale nezměnila pouze jméno. Z menší kontinentální stáje se stává personálně jeden ze silnějších hráčů. Svědčí o tom i příchod mistra světa Petera Sagana, který si Boru vybral po definitivním konci jeho současné stáje Tinkoff.
Boře podepsal také Rafal Majka, dvojnásobný vítěz ceny pro nejlepšího vrchaře Tour de France. Českým fanouškům se příliš nelíbí jeho individuální počínání v horských etapách, snad bude Königovi lepším domestikem než Romanu Kreuzigerovi v Tinkoffu.
Transfer na trase Tinkoff-Bora absolvoval další polský závodník Maciej Bodnar, který se na rozdíl od Majky specializuje především na časovky. Na olympijských hrách v Riu skončil v této disciplíně šestý.
Foto: Oficiální facebook/stránky Sky Team
Petr Havlíček
20. 9. 2016 13:24
Cyklistická sezona se blíží ke svému konci a jezdci a stáje již od srpna postupně oznamují nově uzavřené kontrakty na roky následující. Podívejte se v galerii na nejzajímavější přestupy ze světa silniční cyklistiky.
 

Právě se děje

Další zprávy