Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
6. 3. 2012 19:10
Druhá skončila nevidomá atletka Sedláčková, třetí cyklista Čapek
Jiří Ježek se v nejrůznějších anketách pravidelně umisťuje na předních příčkách
Jiří Ježek se v nejrůznějších anketách pravidelně umisťuje na předních příčkách | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nejlepším českým handicapovaným sportovcem za minulý rok 2011 byl vyhlášen předloňský vítěz cyklista Jiří Ježek.

Ježek, který v roce 1985 přišel při autonehodě o pravou nohu, přidal v uplynulém roce do své bohaté sbírky úspěchů zlatou medaili z MS v dráhové cyklistice, stříbro z MS v silniční cyklistice a triumfoval také v celkovém pořadí Světového poháru.

"O mně je známo, že jsem dřív tyto ankety nebral příliš vážně, raději jsem upřednostňoval sportovní výsledky a umístění. Čím jsem však starší, tím si víc vážím i těchto ocenění," řekl v dějišti vyhlašování TOP hotelu Ježek.

"Tato anketa je příjemným ohlédnutím za loňským rokem, protože to byl úspěšný rok," dodal vítěz a současně vyzdvihl výkony a výsledky svých kolegů.

Čech už popáté Fotbalistou roku, jako legendární Viktor
Tenistka Kvitová opanovala Sportovce roku

Na druhé příčce ankety, v níž hlasuje padesátka odborníků v několika kategoriích napříč různými druhy postižení, se umístila atletka Miroslava Sedláčková se svým vodičem Michalem Procházkou. Mezi největší loňské úspěchy nevidomé běžkyně patří zlato z mistrovství světa na trati 800 metrů.

Třetí místo obsadil neslyšící cyklista Jan Čapek, který na vybojoval na světovém šampionátu ve svých kategoriích dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.