Den po dni: Prohlédněte si sportovní foto dne

Den po dni: Prohlédněte si sportovní foto dne
8. května (Blackburn): Nechci do druhé ligy! 
 
 Čistě teoretickou šanci na záchranu v Premier League měl před pondělním duelem s Wiganem tým Blackburnu Rovers. Proto ani tento fanoušek neváhal a přišel svůj tým v důležitém okamžiku podpořit. Nepomohlo, jeho tým podlehl 0:1 a s nejvyšší anglickou soutěží se po jedenácti letech loučí.
7. května (Olomouc): Hnátek v Olomouci 
 
 Sigma Olomouc nastoupila v neděli k domácímu utkání proti Jablonci a před zápasem jí podpořil známý herec Miroslav Krobot, alias Pepík Hnátek. Štěstí však domácím nepřinesl. Hanáci remizovali s Jabloncem 1:1 a o záchranu musí bojovat ještě ve středu v Hradci.
6. května (Stockholm): Takhle vysoko bylo vítězství nad Švédy 
 
 Čeští hokejisté nastoupili ve druhém utkání na MS v hokeji proti domácímu Švédsku. Tre Kronor po většinu zápasu tahali za delší konec provazu a Češi marně sahali po bodovém zisku.
5. května (Helsinky): Valná hromada v brankovišti 
 
 Událostí dne je zahájení mistrovství světa v ledním hokeji. Proto i naše fotka se týká této události. První den byl charakteristický trápením favoritů a nevyhnulo se ani domácím Finů. Ti porazili Bělorusko hubeným rozdílem 1:0 a o vítězství se museli řádně poprat. Jako na tomto snímku v brankovišti soupeřova brankáře.
Foto: Reuters
Sport Sport
9. 5. 2012 12:00

V této galerii pro vás od prosince 2011 sledujeme sportovní dění prostřednictvím nejlepších fotografií dne. Chronologicky sestavená galerie vám vždy jako první nabídne foto dne (aktualizováno v průběhu dne), přičemž pomocí šipek můžete prozkoumat veškeré snímky z minulosti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

O funkci rektora Univerzity Karlovy se uchází současná prorektorka a bývalý děkan Filozofické fakulty

O funkci rektora Univerzity Karlovy v dalších letech se ucházejí dva lidé. Současnou hlavu školy Tomáše Zimu, který na začátku příštího roku ve funkci skončí, by mohla vystřídat prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková či bývalý děkan Filozofické fakulty Univerity Karlovy Michal Stehlík. Ve středu v 18:00 vypršel termín pro podání návrhů na pozici. Sdělil to předseda Akademického senátu univerzity František Zahálka. Zima řídí univerzitu druhé volební období. Volba nové hlavy školy bude 22. října.

"Můžu konstatovat, že do standardní doby byly podány pouze dva návrhy (na rektora), a to paní profesorka Králíčková a pan profesor Stehlík,“ uvedl Zahálka. I když teoreticky se ještě někdo mohl přihlásit třeba datovou schránkou na poslední chvíli, další kandidáty Zahálka neočekává. "Na podatelně, ve spisové službě a na sekretariát (akademického) senátu nikdo nic dalšího nedoručil," řekl. Kandidáti se představí akademickému senátu 15. října.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Černošický úřad rozhodl v řízení s Babišem. Závěry ale zatím zveřejnit nechce

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval dnes na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International, podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Černošický úřad na webu uvedl, že dnes odeslal Babišovu zmocněnci dokument, kterým rozhodl v projednávané věci možného přestupku. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," dodal. Na rozhodnutí upozornil Seznam Zprávy.

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Babiš nařčení z porušování zákona odmítá. Tvrdí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti do něj začleněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy