Chisora za svůj skandál zaplatí 100 tisíc dolarů

ČTK ČTK
23. 2. 2012 19:14
Jde o pětinu odměny za sobotní souboj s Kličkem
Derek Chisora
Derek Chisora | Foto: Reuters

Berlín - Britský boxer Dereck Chisora by měl kvůli svému skandálnímu chování přijít o 100.000 dolarů (1,8 milionu korun) z půlmilionové odměny za souboj o titul mistra světa v těžké váze organizace WBC s Ukrajincem Vitalijem Kličkem.

Po sobotním zápase v Mnichově a následných událostech pro něj tento trest navrhl německý svaz profesionálního boxu, konečné rozhodnutí je na vedení WBC.

Čtěte také:
Kličko chce opět boxovat s Chisorou a knokautovat ho
VIDEO Zastřelím tě, řval Chisora. Létaly pěsti i kamery

"Za facku Vitaliji Kličkovi je 50.000, za plivnutí na Vladimira Klička 25.000 a za rvačku s Davidem Hayem dalších 25.000," uvedl dnes šéf německého svazu Thomas Pütz podle agentury DPA. Polovina z pokuty by připadla německému svazu a druhá polovina by šla na charitativní projekty WBC. Původně měl Chisora přijít "jen" o 70.000 dolarů.

V příštím týdnu by měla o potrestání osmadvacetiletého boxera rozhodnout britská asociace. Pütz jí zaslal zprávu o okolnostech mnichovského utkání a doporučil pro Chisoru doživotní distanci a další pokutu 100.000 dolarů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy