Čeští tenisté vyřazeni, Berdycha skolila nemoc

maj
31. 12. 2007 10:24
Tomáš Berdych měl na Hopman Cupu žaludeční problémy

Perth - Čeští tenisté na Hopman Cupu podruhé prohráli a nemohou už pomýšlet na postup do finále. V australském Perthu bojovali v pondělí proti Spojeným státům, zápas však ovlivnily zdravotní problémy Tomáše Berdycha.

Souboj odstartovala Lucie Šafářová, jejíž soupeřkou byla Serena Williamsová. Uzdravená Američanka v prvním setu naznačila, že její předchozí problémy jsou pryč. Vyhrála hladce 6:0.

Česká hráčka se však oklepala a další sadu pro sebe získala bez větších problémů v poměru 6:2. Nakonec však první bod uhájila favorizovaná Williamsová. Sice prohrávala v rozhodujícím setu 2:4, jenže otočila skóre na výsledných 7:5.

Potom nastoupily oba páry ke čtyřhře. Už před ní si česká jednička Berdych stěžoval na žaludeční problémy, ale zkusil nastoupit. Po několika minutách bylo jasné, že se utkání nedohraje. A závěrečnou dvouhru rodák z Valašského Meziříčí rovnou vzdal.

Spojené státy tedy vyhrály 3:0. A tak ani v dalším ročníku tenisového turnaje smíšených dvojic nebudou Češi ve finále. Zatímco loni bojoval totožný pár o postup do poslední chvíle, nyní je vyřazen už po úvodních dvou zápasech.

Ve čtvrtek v ranních hodinách čeká český tým poslední utkání proti Indii. Do finále se ze skupiny A kvalifikuje lepší z dvojice Spojené státy - Austrálie.

USA - Česko 3:0
S. Williamsová - Šafářová 6:0, 2:6, 7:5
S. Williamsová/Fish - Šafářová/Berdych 6:0, skreč
Fish  - Berdych bez boje

 

Právě se děje

před 6 minutami

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy