11. 6. 2011 19:45
Češi skončili ve skupině druzí za Norskem
Češi postupují na mistrovství Evropy.
Češi postupují na mistrovství Evropy. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Mužská házenkářská reprezentace se může těšit na lednové mistrovství Evropy v Srbsku. Češi v posledním kvalifikačním utkání v Praze porazili Nizozemsko 38:26 a ve skupině skončili druzí za Norskem.

Nizozemský tým, který je házenkářským trpaslíkem, sice dokázal poměrně úspěšně bránit největší českou hvězdu Filipa Jíchu, ten však na sebe vázal hráče a uvolňoval prostor ostatním. Šest gólů nastřílel Horák, pět Filip.

Házenkářkám se zázrak nepovedl, na MS budou chybět
Házenkáři prohráli v Řecku a o ME musejí ještě bojovat
Házenkářský titul získala po šestnácti letech Dukla

Vyrovnaný stav trval prakticky jen prvních deset minut, poté začali Češi postupně navyšovat náskok. V poločase to bylo už o devět branek.

Ve druhé půli už prakticky nebylo o co hrát a tak si čeští reprezentanti v pohodě dokráčeli k vysokému vítězství, k němuž jim stačil průměrný výkon.

"Nehráli jsme příliš s lehkostí, ale asi se to na závěr sezony dalo očekávat. Někteří z nás mají v nohou přes pětašedesát utkání v sezoně," uvedl nejlepší hráč světa Jícha.

"Bylo dobře, že jsme přes několik zahozených šancí v úvodu utkání dokázali zachovat klid a v rozhodujících okamžicích byli herně lepší," dodal kapitán Karel Nocar.

Kvalifikační utkání o postup na ME házenkářů:

Česko - Nizozemsko 38:26 (22:13)
Sestava a branky ČR: Štochl, Mrkva - Nocar, Vítek 2, Piskač 3, Kubeš 4, Motl 4, Jícha 4, Filip 5, Sobol 2, P. Horák 6, Juříček, Stehlík 4, Hynek, Sklenák 4/1, R. Horák.

Nejvíce branek Nizozemska: Bult 6, Leenders 4, Adams 4.

Rozhodčí: Judšic, Kot (oba Běl.). Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 900.