Čeští basketbalisté zdolali v přípravě Slovensko

ČTK
20. 6. 2007 20:07
Opava - Čeští basketbalisté zvítězili v prvním ze dvou přípravných utkání v Opavě nad Slovenskem 77:64.

Odveta se uskuteční ve čtvrtek od 18 hodin v Dolním Kubíně.

Česká reprezentace ve středu nastoupila v improvizovaném složení bez krajánků a hráčů Nymburka i dalších členů. Ani slovenský výběr nebyl kompletní.

Po vyrovnaném poločase rozhodli domácí hráči zápas ve třetí čtvrtině zásluhou přesné střelby z dálky, ve které dominoval především Votroubek. Nejlepším slovenským hráčem byl rozehrávač Nuber, který dal 20 bodů.

"S utkáním jsme spokojen. Slováci potvrdili, že mají dobré mladé hráče," řekl český trenér Zdeněk Humel. V širší nominaci má 24 hráčů, od soboty absolvuje národní tým hlavní blok přípravy na mistrovství Evropy.

Slováky čeká v srpnu předkvalifikace na příští šampionát. "Chybělo nám hodně hráčů a bylo znát, že je po sezoně. Přesto jsme hráli slušný basket a mohl jsem si vyzkoušet mladé hráče," uvedl kouč Milan Černický.

Výsledek:
ČR - Slovensko 77:64 (23:18, 34:36, 61:47)
Nejvíce bodů: Kraus 17, Votroubek 13, Chán 10 - Nuber 20, Szalay 12, Pešta 11. Rozhodčí: Dolinek, Holubek, Kapaňa. Trestné body: 14/8 - 21/11. Fauly: 23:19. Trojky: 8:2. Diváci: 100.