Češky vydráždily Švédky, dostaly příděl a budou hrát o bronz

FOTO Kanonáda Švédek, český debakl a rekordní kotel
České florbalistky chtěly na domácím mistrovství světa překvapit a bojovat o titul, ovšem v cestě do finále se jim postavily favorizované Švédky.
Slavnostní úvod napověděl, že už jde opravdu o hodně.
Ve vítkovické aréně povzbuzovalo domácí hráčky 4694 diváků, což je rekord ženského šampionátu.
Skvělou atmosféru rozdmýchával i maskot turnaje.
14. 12. 2013 19:03

Ostrava - České florbalistky podlehly v semifinále mistrovství světa v Ostravě před rekordní návštěvou 4694 diváků favorizovaným Švédkám 2:9 a v neděli od 12:30 budou hrát o bronz se Švýcarskem.

Češky sice v druhé třetině vyrovnaly z 0:2 na 2:2, ale tím jen úřadující mistryně světa nastartovaly k větší aktivitě, ze kterém pramenily čtyři góly v české síti ještě v prostřední části. Seveřanky, které na třech MS v řadě neprohrály jediné utkání, budou útočit na čtvrtý titul za sebou v repríze předloňského finále proti Finsku.

Před rekordní návštěvou začaly lépe Švédky

Do ČEZ Arény zavítala nejvyšší návštěva v historii mistrovství světa žen a překonala finálové utkání mezi Švédskem a Švýcarskem z roku 2009 ve Västeras (4521 diváků).

Český tým nastoupil ve stejné sestavě jako ve čtvrtfinále proti Polsku a stále bez Billé. Začal aktivně, ale brzy se začaly dostávat do tlaku Seveřanky a v sérii šanci trefila Holmbomová pravou tyč. V šesté minutě už Švédsko vedlo, když se balónek odrazil na střed k Larssonová a Christianová poprvé kapitulovala.

Domácí výběr se snažil o střelbu, ale brankářka Marklundová pokusy z dálky kryla. V polovině úvodní části favoritky zvýšily náskok, když po přihrávce Lindströmové zakončila do odkryté branky Mattssonová. Snížení nepřinesla dorážka Žůrkové ani střela Bočanové.

V úvodu druhé části Česky srovnaly

V úvodu druhé části měla šance Urbánková a v 25. minutě Češky poprvé rozbouřily halu. Po práci Jarolímové před brankou si srazila míček do vlastní sítě Wijková. Při následném švédském náporu proměnila brejk po přihrávce Sládečková opět Jarolímová, které fandil v hledišti i otec Karel Jarolím, fotbalový trenér.

Švédky ale ztráta náskoku za 144 vteřin nijak nerozhodila a v 28. minutě se trefila z dálky přesně do levého horního rohu Tschopová. Přesně za minutu zvýšila Wikströmová.

Seveřanky nedaly poté Češkám šanci

Naději ještě mohly vrátit Česku Jarolímová a Žůrková, ale švédská brankářka jejich šance pochytala. V 36. minutě skórovaly během 12 vteřin Jakobssonová a Karlssonová a bylo rozhodnuto.

Suverénní Švédky pak svou 19. výhru na MS za sebou ještě vylepšily trefami Larssonové, Emelie Lindströmové, která se 37. brankou vyrovnala v čele historické tabulky střelkyň krajance Hermine Dahlerusové, a kapitánky Eiremoové.

Mistrovství světa florbalistek v Ostravě:

Semifinále:

ČR - Švédsko 2:9 (0:2, 2:4, 0:3)

Branky a nahrávky: 25. Jarolímová, 27. Jarolímová (H. Sládečková) - 6. Jakobssonová, 10. Mattssonová (Lindströmová), 28. Tschopová (Lindströmová), 29. Wikströmová (Eiremoová), 36. Jakobssonová (Mattssonová), 36. Karlssonová (Wijková), 47. Larssonová, 49. Lindströmová (Tschopová), 58. Eiremoová (Wikströmová). Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 4694.

Sestava ČR: Christianová - Krupnová, Jílková, Černá, Čapková, Halfarová, Niemcová, od 45. navíc Billá - A. Bočanová, Urbánková, D. Šteglová - Jarolímová, H. Sládečková, Hyršlová - Žůrková, Paulovičová, Vojáčková - od 45. navíc Macurová, Hašová. Trenéři: Šatalíková, M. Šteglová a Jedlička.

Švýcarsko - Finsko 2:6 (1:0, 0:5, 1:1)

Branky: 10. Nötzliová, 46. Ulberová - 23. a 60. K. Kujalaová, 36. a 39. E. Kujalaová, 36. Luomaniemiová, 36. N. Rantalaová. Rozhodčí: Moberg, Lindberg (oba Švéd.). Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 1872.

O 7. místo: Polsko - Německo 3:1 (2:1, 0:0, 1:0).