České florbalistky září. Poprvé jsou v semifinále MS

ČTK ČTK, Red Spo
8. 12. 2009 18:52
Česko - Norsko 6:2
O výsledku celého finálového utkání rozhodl pouze jeden jediný gól, který střelil v šesté minutě prodloužení Fin Tero Tiitu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Västeras - České florbalistky postoupily poprvé v historii do semifinále mistrovství světa.

Posun mezi nejlepší čtyři celky na šampionátu ve švédském Västeras si svěřenkyně trenéra Jaroslava Markse zajistily díky dnešní výhře 6:2 nad Norskem v závěrečném utkání základní skupiny A. V pátečním semifinále nastoupí od 18:15 proti Finsku nebo Švýcarsku.

Duel přitom český tým začal vlažně, Norky šly do vedení a kdo ví, jak by zápas skončil, kdyby pak brankářku Váňovou při další šanci nezachránilo břevno.

Češky sice svého soupeře svíraly na jeho polovině, ale v koncovce byly až příliš křečovité. K vyrovnání jim pomohl až důraz kapitánky Šindelové, která před brankou dorazila pod břevno skákavý míček.

Skóre otočila Křížová střelou k tyči ve chvíli, kdy se vyloučená Norka už už chystala naskočit na hřiště z trestné židličky.

Seveřanky ještě vyrovnaly, ale pak na sebe tíhu momentu vzaly zkušené hráčky. Novotná a Šindelová zlomily prudkými střelami zápas na českou stranu. Triumf následně dokonala dvěma góly Jílková.

Češky pak v hale zůstaly, aby sledovaly v akci svého příštího soupeře. O zařazení přímého přenosu semifinále do vysílání nyní jedná Česká televize.