Čejka turnaj skvěle rozjel. Jenže koncovku zase pokazil

Red Spo, ČTK
26. 4. 2010 13:05
Český golfista potvrdil, že neumí finálová kola

New Orleans - Golfista Alex Čejka opět nedokázal dovést slibně rozehraný turnaj k úspěšnému konci a prvního titulu na americkém okruhu PGA se nedočkal ani v New Orleans.

Český rodák s německým pasem zcela pokazil finálové kolo, před nímž mu patřilo druhé místo, a skončil na dělené 21. pozici.

Druhé prvenství v kariéře vybojoval Američan Jason Bohn, na kterého Čejka po třech dnech ztrácel dvě rány, ale nakonec za ním zaostal o jedenáct úderů.

Devětatřicetiletý golfista zahrál v posledním kole 76 ran, čtyři nad par, zatímco v předchozích dvou dnech měl skvělou bilanci 67 a 68 úderů. Svou roli mohl sehrát i zhuštěný program, neboť Čejka musel kvůli nepřízni počasí v předchozím průběhu turnaje odehrát v neděli hned 30 jamek místo osmnácti. Jeho nejlepším výsledkem na americkém okruhu PGA dál zůstávají dvě druhá místa.

Bohn, jenž v sobotu oslavil 37. narozeniny, předvedl na závěrečných čtyřech jamkách tři birdie a ukončil pětileté čekání na titul. "Jsem asi jediný chlapík na okruhu, který má slzy v očích, když patuje na osmnáctce," prohlásil dojatý vítěz, který porazil o dvě rány krajana Jeffa Overtona. Triumf na Zurich Classic mu vynesl 1,1 milionu dolarů.