18. 6. 2010 7:46
V sedmém utkání finále zdolali Boston 83:79
Los Angeles Lakers slaví obhajobu titulu v NBA.
Los Angeles Lakers slaví obhajobu titulu v NBA. | Foto: Reuters

Los Angeles - Basketbalisté Los Angeles Lakers obhájili prvenství v NBA. V sedmém finále porazili doma Boston 83:79, sérii vyhráli 4:3 a získali 16. titul.

V dramatickém vyvrcholení sezony strhli vedení na svou stranu až šest minut před koncem, hosté v průběhu zápasu měli až třináctibodový náskok.

Boston v souboji dvou nejúspěšnějších týmů historie NBA vedl na zápasy 3:2 a měl na dosah svůj osmnáctý triumf. Ale Lakers v závěru stoprocentně využili výhodu domácího prostředí a oba zápasy v Los Angeles vyhráli.

Jejich největší hvězda Kobe Bryant tak mohl slavit titul už popáté, čímž vyrovnal rekord legendárního Magika Johnsona. Ten mu také hned na hřišti blahopřál k vítězství i k ceně pro nejužitečnějšího hráče finálové série.

Bryant byl s 23 body i tentokrát nejlepším střelcem Lakers, ale klíčovou roli sehrál Ron Artest, jediný nováček v týmu v této sezoně. Dal dvacet bodů včetně důležité trojky v závěrečné čtvrtině, díky níž se domácí po dlouhé době dotáhli na Boston.

V týmu poražených střílel nejlépe Paul Pierce s 18 body.