Brno na úvod Euroligy nezaváhalo, USK utrpělo debakl

maj
7. 11. 2007 19:48
Jekatěrinburg rozdrtil pražský tým rozdílem čtyřiceti bodů

Jekatěringburg/Brno - Další ročník basketbalové Euroligy zahájilo Brno vítězstvím nad Gdyní, naopak hráčkám USK se na půdě Jekatěrinburgu nedařilo.

Před vlastním publikem začaly Brňanky výborně a rychle se dostaly do vedení 18:10. Hostující trenér reagoval oddechovým časem, jenž Gdyni pomohl a rázem začala dotahovat skóre. První čtvrtina nakonec skončila nerozhodně 23:23.

Podobný scénář se odehrával i v dalším průběhu hry. Domácí basketbalistky se opět ujaly vedení, tentokráte o sedm bodů. Rychlé protiútoky Gdyně jim však dělaly velký problém.

Do konce druhé čtvrtiny klub z Polska opět téměř vyrovnal, do kabin proto odcházely hráčky Brna s vedením 43:42. Ofenzivní basketbal však potom téměř vymizel.

Oba týmy se snažily o precizní obranu, která vycházela lépe Gdyni. Domácí totiž marně hledaly recept na Holdsclawovou, která celkem nastřílela 32 bodů! Také diky ní vstupovaly hosté do poslední čtvrtiny s náskokem jednoho bodu.

Závěr utkání přinesl podobné drama jako v případě úterního utkání Nymburku s Bělehradem. Jenže Polky odpadly a od 56. minuty doplácely na velký počet faulů. Brno si už vítězství pohlídalo, nakonec se radovalo z výhry v poměru 85:72.

Ve skupině A čekají moravský klub těžké soupeřky. 14. listopadu se utkají s francouzským Valenciennes a prestižní zápas s obhájkyněmi titulu je na programu na začátku prosince.

USK prohrálo v Rusku rozdílem třídy

Basketbalistkám USK Praha se nepovedl vstup do dalšího ročníku Euroligy. Na palubovce ruského Jekatěrinburgu prohrály 43:85, a do skupiny B si tak připsaly první porážku.

O porážce českého celku se rozhodlo už v první čtvrtině, ve které se naplno ukázal rozdíl mezi oběma týmy. USK úvodní dějství prohrálo v poměru 9:22, před zaplněným hledištěm pro čtyři tisíce diváků se hostujícím hráčkám nedařilo téměř nic.

Ve druhé části se sice basketbalistky pod vedením Hartigové a Mokrošové vzchopily, ale na obrat to nestačilo. Dobrá obrana nepovolila ruským favoritkám před poločasem do trháku, kvůli špatné střelecké produktivitě hostů totiž náskok Jekatěrinburgu postupně narůstal.

Pražský tým nakonec prohrál o 42 bodů. USK teď čeká další zápas 15. listopadu, kdy doma přivítá francouzské Bourges.