Brňanky prohrály na Fenerbahce a v Eurolize končí poslední

26. 2. 2014 22:08
Basketbalistky IMOSu Brno prohrály závěrečné utkání základní části Evropské ligy v Istanbulu s Fenerbahce 57:78. S třemi vítězstvími obsadily ve skupině B poslední místo a v soutěži končí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Istanbul - Basketbalistky IMOSu Brno prohrály závěrečné utkání základní části Evropské ligy v Istanbulu s Fenerbahce 57:78. S třemi vítězstvími obsadily ve skupině B poslední místo a v soutěži končí. Naopak Fenerbahce si jako jediný tým drží neporazitelnost a v play off bude nejvýše nasazený.

O vyřazení českých vicemistryň se rozhodlo už před dvěma týdny po domácí prohře Brňanek s Madridem. V Istanbulu neměly co ztratit a na jejich výkonu byla na rozdíl od předcházejících vystoupení patrná uvolněnost, která se projevovala v úvodním poločase v přesnější střelbě trojek.

Hosté se snažili bojovat, ale na favorita s mnohem kvalitnějším kádrem nestačily. Utkání mělo od úvodních minut jednoznačný charakter. Dařilo se zejména Bibrzycké a Matovičovou, které v úvodních dvaceti minutách zaznamenaly dohromady více než polovinu bodů Fenerbahce. Brňanky měly střeleckou oporu pouze v Peckové, ke které se postupně přidala i Hamiltonová a v závěru Vlková.

Do přestávky získaly basketbalistky Fenerbahce patnáctibodový náskok, který po změně stran ještě zvýšily. Trenér Jan Bobrovský dal postupně příležitost všem hráčkám, aby sbíraly zkušenosti.

Brňanky dosáhly všech tří vítězství na domácí palubovce, na hřištích soupeřek se neprosadily.

Evropská liga basketbalistek - 14. kolo:

Skupina B:

Fenerbahce Istanbul - BK IMOS Brno 78:57 (29:17, 47:32, 62:39)
Nejvíce bodů: Matovičová 18, Bibrzycká 13, McCoughtryová 10 - Pecková 19, Hamiltonová a Vlková po 13. Fauly: 11:14. Trestné hody: 18/15 - 1/1. Trojky: 3:8.

Wisla Krakov - Montpellier 72:48, Šoproň - Rivas Madrid 81:79 po prodl.