reklama
 
 

Boxerský boj o OH: obra Šoura vyzve kulomet Táborský

28. 3. 2015 6:47
Preview na boxerský zápas jara v Česku o pozici domácí jedničky supertíhy mezi Pavlem Šourem a Danielem Táborským.

Praha – Ten zápas zajímá snad každého fanouška amatérského boxu u nás. A nejen fanouška. V zákulisí se už totiž čile spekuluje a hodnotí, kdo že z dvojice Pavel Šour, Daniel Táborský dnes v Jičíně okouzlí natolik, aby si zajistil lístek na Evropské hry.

Od 12. do 28. června se v ázerbájdžánském Baku uskuteční Evropské hry. Pro boxery ze starého kontinentu budou zároveň první šancí se přiblížit olympijskému snu. Toto klání sice ještě není přímou kvalifikací o Rio, půjde zde ale o více bodů do světového žebříčku, než například na následném mistrovství Evropy. A právě i dle světového ratingu se lze pod na olympiádu kvalifikovat.

Reprezentační kouč to nemá snadné

V nominaci, kterou před třemi týdny zvěřejnil na facebooku reprezentační kouč Vasil Larionov, je u Evropských her pro supertíhu jméno Daniela Táborského. Muže, který se loni v Plzni stal českým šampionem v těžké váze, aby se následně rozhodl dobýt také nejprestižnější kategorii – supertíhu.

Jenže tím pořádně nažhavil mistra republiky této divize Pavla Šoura. Pověstnou korunu tomu přidal 30. prosince v pražské Lucerně, kde ve dvou kolech vypráskal vice-mistra a Šourova kamaráda a svěřence z plzeňské Chimery Lukáše Wackera.

„Tehdy jsem si řekl, že mu to chci vrátit. Zdravě jsem se naštval,“ svěřil se sice s úsměvem na tváři, leč s bojovným podtextem v rozhovoru pro web Profiboxing.cz Šour.

Táborský mu ale v hecování před zápasem nebyl nic dlužen. „V Lucerně jsem viděl v jeho očích strach, obavy. Jsem stoprocentně připravený a jedu si do Jičína pro vítězství. Cítím se jako raketomet s kadencí kulometu,“ kontroval jeho vyzývatel, který se na souboj připravuje pod vedením dvojice Filip Miňovský (box) a Martin Štěpánek (kondice).

Táborský by měl mít lehce navrch

Ten je mnohými mírně favorizován. V jeho prospěch hraje dravé mládí, agresivita a výbušnost. Na druhé straně bude správná boxerská šikovnost a nevyzpytatelnost.

To vše pak bude pozorně sledovat boxerská vrchnost, fanoušky našlapané Masarykovo divadlo v Jičíně, kde lze vytvořit parádní kotel, o čemž se mnozí přesvědčili mimo jiné i na předloňském tuzemském šampionátu, a také zmíněný reprezentační trenér.

Ten zároveň odmítl spekulace o tom, že ač je v supertíze zatím vetřelcem, má u něj Táborský přednost. To ostatně naznačil ve výše zmíněném povídání také Šour. „Do sobotního zápasu jejich šance komentovat nechci. Jen řeknu, že oba mají stejné šance jet do Baku. Více, než na jejich souboji bude záležet na tom, jak zaboxují venku,“ řekl Larionov.

Larionov: Zájem o zápas? Skvělá reklama pro box

Ten oba na střídačku nominoval na dubnové mezinárodní zahraniční turnaje. Pražský - brzo dvaadvacetiletý - mladík má ale v tomto směru stále mírně navrch. Na rozdíl od o jedenáct let staršího Šoura, který se od republiky dával dohromady po zranění ruky doma v Plzni, totiž absolvoval v únoru třítýdenní soustředění v bulharské Sofii, kde si dle ohlasů vůbec nevedl špatně.

„Každý z kluků a teď nemyslím jen Pavla s Danem má šanci se na olympiádu kvalifikovat. Musí ale chtít a podřídit tomu všechno. Záleží na každém, kam až to dotáhne. Každopádně je skvělé, jak se o tomto zápase mluví, pro box je to parádní reklama,“ dodal reprezentační trenér.

Oba kohouti na „smetišti“ jménem česká supertíha už prohlásili, že pro splnění si olympijského snu udělají cokoliv. První malý krůček jeden z nich udělá dnes večer v Jičíně. Důležitosti duelu ostatně odpovídá také obsazení rozhodčích.

Také sudí budou špičkami v zemi

V ringu se mezi oba obry postaví také téměř dvoumetrový Pavel Hynek, na bodech pak bude sedět velezkušené trio Stanislav Nechvátal, Václav Štaubert a Jaroslav Novotný, který bude zastávat také funkci supervizora zápasu. Bodovací lístky se pak budou vybírat dle mezinárodních pravidel po jednotlivých kolech!

Show může začít. Nechá si ji snad někdo z fanoušků ujít? Zvláště, když oběma hvězdám budou dělat garde neméně kvalitní borci v čele s Arturem Dautim, Milošem Bartlem, či talentovanými syny pořadatele Františka Bradáče – Frantou juniorem a jeho bratrem Tondou?

autor: Antonín Vavrda | 28. 3. 2015 6:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama