BLOG A konečně si Konečný užil jídlo...

19. 4. 2014 16:08
Dva měsíce relativního odříkání skončily pro Lukáše Konečného páteční zhruba půl jednou východoamerického času.
Lukáš Konečný při jídle
Lukáš Konečný při jídle | Foto: Antonín Vavrda

Washington – Dva měsíce relativního odříkání skončily pro Lukáše Konečného páteční zhruba půl jednou východoamerického času (o šest hodin méně než v Česku). Po vážení, které absolvoval před svým soubojem o titul mistra světa s Peterem Quillinem, totiž odstartovalo jeho pohodu.

Ještě na snídani sice šel Konečný s vahou někde kolem 73,8 kilogramů, jenže dle jeho vlastních slov to bylo dle plánu. Po jídle totiž následovalo více jak hodinové pocení ve fitku luxusního hotelu

Marriott Renaissance, po němž mohl pětatřicetiletý rodák z Ústí zahlásit – mám 71,8 kg. A stejnou váhu mu pak ukázalo i samotné oficiální vážení, které opět Golden Boy Promotions přetavilo ve skvělou show pro novináře, ale i fanoušky. Ve státech je totiž obvyklé, že je tento akt volně přístupný veřejnosti – nejen v boxu, ale třeba také v MMA – a pochopitelně zdarma.

A stálo to za to. Hlasitá hudba lákala lidi už zhruba půl hodiny před začátkem a ty pak během půl hodinové akce kromě spíkra a krásných Ring Girls zaujaly tři okamžiky:

Neustálé vyvolávání šampióna velterové váhy Shawna Portera, který na poslední chvíli dělal váhový limit. Ten pak udělal „o pověstná prsa korejské ženy“, převedeno na čísla o 90 gramů bez spodního prádla za plachtou, která jej zakrývala.

Druhým pak vystoupení jeho soupeře Paulieho Malignaggiho. Tenhle svérázný Američan s italskými kořeny, který je již také spolukomentátorem stanice Showtime, totiž přišel na vážení ve slušivých tangách a rozkrok mu pak zakrývala hlava plyšového slova.

A tím posledním pak bylo napětí mezi Bernardem Hopkinsem a Bejbutem Šumenovem, které si oba přenesli z tiskové konference i sem a při pohledu face to face už už přítomní stupňovaným hučením očekávali předčasnou konfrontaci. Tu nakonec uťal a zklidnil vstupem mezi oba kohouty promotér Richard Schäfer.

Tím ale pro všechny den neskončil. Zatímco novináři se jali své práce, boxeři vyrazili za jídlem. Konečný pak za odpočinkem do svého pokoje, jeho manželka Jarka na nákupy. Celý pohodový den poté zakončila česko-německá pětičlenná výprava na večeři v nedaleké steakové restauraci.

A jaké budou poslední hodiny českého bojovníka před zároveň jeho posledním zápasem kariéry?

Spánek, snídaně a lehký výklus po městě a poté již přesun do zhruba pět kilometrů vzdálené arény

DC Armory. V ní se pokusí o velký boxerský zázrak v podobě vítězství nad hvězdou pořádající stáje. Poslední hodiny před zápasem se vám pokusím zprostředkovat skrze náš facebookový profil, v neděli pak přijde na řadu pozápasový blog s dojmy z vrcholu celé show.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy