Biatlon žen on-line

11. 2. 2006 0:00
V pondělí od 12:00 sledujte on-line přenos z olympijského závodu biatlonistek na 15 kilometrů. Dokáží se české závodnice prosadit?

Začátek Olympijský závod biatlonistek na 15 km začíná v pondělí ve 12:00.

První závodnice se vydala na start.

Na tříkilometrovém okruhu je nepříjemný sjezd, který následuje po střelnici. Klesá se asi patnáct set metrů, poté následuje zase 1,5 kilometru stoupání směrem ke střelnici. Není moc příležitostí k odpočinku. Jediné místo, kde mohou spočinout, je kratičké klesání ke střelnici.

Wilhelmová přijela na první mezičas, Němka je první.

Číňanka Liu přijíždí na střelnici. Minula jeden terč.

Nyní dorazila na střelnici také Wilhelmová. Němka zalehla ke střelecké položce. Neminula ani jeden terčík a okamžitě opouští střelnici. Půjde na první místo před Lotyšku Lidumovou.

Ruska Išmuratová je na prvním mezičase po 2,3 kilometru čtvrtá. Stále na tomto mezičase vede Wilhelmová, která rozjela závod velmi dobře.

Další z německých biatlonistek Andrea Henkelová je na střelnici. Obhájkyně olympijského zlata ze Salt Lake City je také bezchybná. Je ale pomalejší než Wilhelmová. Na mezičase je druhá před Běloruskou Zubrilovou.

Diváci u střelnice jsou teď natěšeni na domácí reprezentantku Ponzaovou. Na střelnici se mění vítr, ale Italka nechybovala. Zařazuje se na páté místo po první střelbě.

Ruska Išmuratová odpovídá na Wilhelmovou také úspěšnou střelbou. Nyní je na střelnici klid, vítr nefouká a Ruska toho maximálně využila. Je o necelých třináct vteřin druhá za Wilhelmovou.

Další z Němek se popere se střelbou. V akci bude Dislová. Vedle ní zalehla na střelnici i Norka Tjorhomová. Zatímco Norka dvakrát chybovala, Němka byla bezchybná. Na čas Wilhelmové to ale stačit nebude, po střelbě ale předběhla ruskou biatlonistku.

Němky zatím předvádějí parádní střelecký koncert.

Slovinka Brankovičová přijíždí na střelnici. Na střelnici s číslem 13 pálila úžasně. Odjíždí s nulou na kontě. Narozdíl od Češky Vejnarové, která byla na první střele tragická. Čtyřikrát minula a závod pro ni vlastně již skončil.

Na střelnici už je podruhé Wilhelmová. Opět pálí rychle a v rytmu a opět bez zaváhání. Zatím potvrzuje pozici vedoucí ženy Světového poháru a jednoznačně vede.

Norka Poireeová je na první střelbě. Pálí bezchybně a je jen o 4,2 sekundy za Wilhelmovou po první střelbě. Naopak se nedařilo Rusce Achatovové.

Ruska Bogalijová byla také bezchybná a po první střelbě ji patří čtvrté místo za Dislovou.

Na druhé střelbě už je Běloruska Zubrilovová. Ve stoje mířila bezchybně. Co na to Henkelová? Ani Němka se nenechala zahanbit a odjíždí s nulou. Henkelová se zařadila po druhé střelbě na druhé místo za Wilhelmovou, Zubrilovová je hned za ní.

Čtvrtá Němka Glagowová na první střelbě. Ani ona nezkazila bilanci německého družstva, všechny střely šly do černého, ale čas měla pomalejší. Je zatím šestá po první střelbě se ztrátou 18,1 vteřiny.

Ruska Išmuratovová přijela na druhou střelbu. Na první nechybovala, druhá střelecká položka ji také vyšla náramně. Wilhelmová ovšem běží fantasticky, Ruska je za ní o 17,3 sekundy.

Další německá kombinéza na druhé střelbě. Dislová dvakrát chybuje a to ji nejspíše připraví o medaili. Na první střelbě chybovala jednou i Francouzka Baillyová.

Na první střelbu dorazila Švédka Olofssonová. Třetí žena aktuálního Světového poháru ovšem vleže hned první ranou minula. Pak už zasáhla všechny terče.

Vejnarová na druhé střelbě chybovala pouze jednou, přesto má propastnou ztrátu na vedoucí příčky.

Wilhelmová již je na třetí střelbě. Jak si povede německá reprezentantka? Tady si pokazila skvěle rozjetý závod, třikrát chybovala!

Poireeová na druhé střelbě. Střílí ve skvělém rytmu a bezchybně. Norka běžecky nestačí na Wilhelmovou po druhé střelbě, ale ztrácí jen necelých šestnáct vteřin, pokud tedy na třetí položce nezaváhá, rázem se vyhoupne do čela.

Ruska Bogalijová na druhé střelbě dvakrát chybovala a zařadila se až do druhé desítky.

Holubcová přijela na první položku vleže. Zastřílela výborně, neminula ani jediný terč. Je dvaadvacátá se ztrátou necelé minuty na čelo závodu.

Henkelová je na třetí střelbě. Je bezchybná, zatím má po patnácti ranách na kontě nulu a jde do čela. Němka má luxusní náskok necelých dvou minut před chybující Wilhelmovou.

Další Němka Glagowová nevyužila bezvětří na střelnici a jednou chybovala.

Ruska Išmuratovová přijela potřetí na střelnici. Jak si poradí s pěti ranami vleže? Dlouho mířila, první ranou minula. Další střely už ve skvělém tempu poslala do černého. Stále je ve hře o zlato, je v závěsu za Henkelovou, ztrácí jen 9,1 sekundy.

Dislová po dvou chybách vestoje na třetí položce nezaváhala. Zařadila se před Wilhelmovou po třetí střelbě, přes minutu ztrácí na Henkelovou. Před ní je Běloruska Zubrilovová.

Švédka Olofssonová přijela podruhé na střelnici. Dlouho se vydýchávala, první ranou následně minula. Druhá šla do černého, pak opět dvě minely. Až pátá rána opět do terče. Čtyři nepřesné rány z deseti ji posunují dolů do hloubi pořadí.

Bulharka Filipovová je na třetí střelbě. Na první položce tato biatlonistka jednou minula, vestoje byla bezchybná. Třetí střelecká položka ji také nevyšla bez chybičky, jednou netrefila. Zařadila se do první desítky, je devátá.

Wilhelmová je na poslední střelecké položce. Nyní pálí parádně, v rychlém tempu, ovšem jen do třetí rány. Pak dvakrát chybovala, celkem tedy nasbírala pět trestných minut. Medailový sen se jednoznačně rozplynul.

Ruska Achatovová na třetí střelbě bezchybná. A co Poireeová? Také ta je pohotová a skvělá. Po patnácti ranách má Norka stále nulu na kontě. Norská biatlonistka míří za zlatem, vede o 41,4 sekund.

Henkelová jede na poslední střelbu. Německé reprezentantce jde o hodně, tahle položka může rozhodnout o medaili. Henkelová několikrát vydechla a zamířila. Mimo. Druhá rána přesná, třetí také. Se čtvrtou střelou dlouho čekala a minula, pátá do černého. Henkelová na poslední položce zaznamenala dvě chyby!

Běloruska Zubrilovová na poslední střelbě. Poslední rána ovšem nenalezla cíl. To ji může mrzet. Nyní záleží na běžeckém výkonu.

Ruska Išmuratovová na poslední střelbě nechybovala, navíc má skvělý čas. Před Henkelovou vede o více než dvě minuty, Zubrilovová je třetí po této položce.

Dislová - poslední střelecká položka i pro tuto Němku. Kam se zařadí? Tři chyby a tři další trestné minuty (celkem pět) ji připraví o medaili.

Třetí střelba Francouzky Baillyové, která na předchozích dvou položkách vždy jednou chybovala. Tentokrát nikoliv a s nulou opouští střelnici.

Wilhelmová je v cíli. Zatím je první.

Ruska Pylevová je po třetí střelbě čtvrtá. Zatím minula pouze jednou, v první střelecké položce.

Na poslední střelbě je nyní žhavá favoritka na zlato Norka Poireeová. Hned první ranou chybovala. Další už šla do černého, třetí mimo. Čtvrtá taky do černého, pátá mimo. Tři hrubky a je po nadějích.

Henkelová mohutnými tempy míří do cíle. Se dvěma chybami se zařazuje na první místo před Lotyšku Lidumovou a svou krajanku Wilhelmovou. Tam ale dlouho nevydrží, ruská biatlonistka Išmuratovová je hned za ní.

Holubcová dorazila na druhou střelbu. Mezitím Išmuratovová protla cíl, je jasně první, vede před Henkelovou o 2:22,2.

Holubcová třikrát chybovala na třetí střelbě a propadla se pořadím.

V cíli je i Běloruska Zubrilovová, je čtvrtá.

A hned za ní německá kombinéza Dislové, která je s pěti trestnými minutami zatím až pátá. Bude ale dále padat pořadím.

Česneková na druhé střelbě třikrát chybovala, je až ve druhé padesátce.

Francouzka Baillyová dorazila naposledy na střelnici. Zatím má dvě trestné minuty, co nyní? Jedna chyba na prvním terči, pak už byla bezchybná. Za to ji patří šesté místo s více než dvouminutovou ztrátou.

Norka Tjorhomová míří do cíle, se šesti trestnými minutami je až dvanáctá. Velké zklamání pro norský tým.

Stále vede Išmuratovová, která zajela vynikající závod, navíc jako jedna z mála se dokázala vypořádat se střelbou. Pravděpodobně už ji o olympijské zlato žádná ze soupeřek nepřipraví.

Do cíle míří také další Ruska Achatovová, která se dvěma trestnými minutami útočí na stříbro. To zatím drží Henkelová. Německou reprezentantku odsunuje, získala na ni téměř minutu. Išmuratovová zcela jasně vede.

Ruska Pylevová je na poslední střelbě. Bezchybná! Má jen jednu trestnou minutu. Může to být ruský závod! Pylevová bojuje o medaili.

Norka Poireeová je v cíli na pátém místě. Závod pokazila na poslední střelbě, když třikrát chybovala.

Poslední z německých nadějí Glagowová míří do cíle. Má jen dvě trestné minuty, kam se zařadí? Finiš bude stačit na Achatovovou, odsunuje Rusku na třetí místo.

Baillyová je na stadionu, ale na stupně vítězů to se třemi trestnými minutami stačit nebude. Francouzka je pátá za Henkelovou.

Čeká se na Pylevovou, která bude na dálku bojovat s Glagowovou o stříbro. Jak dopadne dramatický souboj ruské biatlonistky? Němka na posledních metrech úžasně bojovala, zcela se vydala ze sil a získala mnoho cenných vteřin. Dokáže Pylevová odpovědět?

Pylevová bojuje, finišuje naplno, musí se ale probojovávat přes ostatní biatlonistky.

Poslední metry, bude ji to stačit! Je druhá, Němku nechává o pětadvacet vteřin za sebou.

Konečné pořadí: 1. Išmuratovová (Rusko), 2. Pylevová (Rusko), 3. Glagowová (Německo), 4. Achatovová (Rusko). Dnešní závod biatlonistek je zatím jednoznačným ruským úspěchem. Čekalo se přitom hemžení německých vlajek. Rozhodla ovšem střelba v druhé polovině závodu.

Vejnarová je zatím v průběžném pořadí v cíli na 32. místě. Celkem šestkrát chybovala, z toho čtyřikrát na první položce.

Vejnarová stále padá pořadím, už je devětatřicátá.

Vejnarová po závodě řekla České televizi: "Nevyšlo to, už na první položce bylo po závodě. Co na to více říci. Je to hodně psychicky těžké absolvovat zbytek trati, prostě trápení. Nemůžu říct, že by se mi špatně běželo, ale dnešní závod byl o střelbě..."

Holubcová dokončila závod v páté desítce, v cíle je už i Rezlerová. Ta je v šesté desítce.

Chybí ještě poslední z českých biatlonistek - Česneková.

Česneková je registrována až v sedmé desítce.