Berdych zabral a jde dál, slaví i Vaidišová a Záhlavová

Red Spo
25. 6. 2008 22:19
Vaidišová - Stosurová 6:2, 0:6, 6:4
Nicole Vaidišová ve druhém kole Wimbledonu s Australankou Stosurovou odvrátila krach a postupuje. | Foto: Reuters

Londýn - Česká tenistka Nicole Vaidišová postoupila do třetího kola grandslamového Wimbledonu, když ve středečních odpoledních hodinách porazila na travnatých dvorcích Australanku Samanthu Stosurovou 6:2, 0:6 a 6:4.

Rodačka z Norimberku vstoupila do utkání dobře a již v úvodní sadě svou soupeřku jasně přehrávala.

Ve druhém setu se však dopustila několika nevynucených chyb a poté, co navíc velmi lehkovážně ztrácela své servisy, dostala od čtyřiadvacetileté Australanky potupného "kanára".

V podobném gardu navíc začal i rozhodující třetí set a za stavu 0:3 se zdálo, že se dosavadní trápení Vaidišové ještě více prohloubí.

Devatenáctiletá Češka se však dokázala obdivuhodně zvednout a bojovným výkonem, díky kterému získala pět gamů v řadě, nakonec rozhodující sadu zcela otočila ve svůj prospěch.

Ve třetím kole se Nicole Vaidišová utká s další Australankou. S Casey Dellacquaovou má vyrovnanou bilanci - letos s ní jednou vyhrála a jednou prohrála. Oba vzájemné zápasy se protáhly do třetího setu.

Uspěl Berdych i Záhlavová-Strýcová

Do třetího kola Wimbledonu se prokousal i Tomáš Berdych. Ten sice s 81. hráčem světa Rumunem Hanescem prohrál v tie-breaku první set, ve druhém už ale v té samé situaci nezaváhal a vyrovnal na 1:1.

Vydařený závěr druhé sady jedenáctého nasazeného nakopl ke zlepšenému výkonu a Berdych se po setech 6:1 a 6:2 mohl radovat z postupu.

Výborně si vedla druhá česká zástupkyně v ženské dvouhře, Barbora Záhlavová-Strýcová. Ta proti Ukrajince Aloně Bondarenkové, která nastoupila s ovázaným kolenem, skvěle nastoupila a rázem vedla 5:0.

Osmadvacátá nasazená Ukrajinka sice ještě zabojovala, ale více než tři gamy v první sadě získat nezvládla. Ve druhém setu pak dvaadvacetiletá Češka získala vedení 3:0 a Bondarenková se nechala ošetřovat. Po několika výměnách ale byla nucená kvůli bolestem zápas vzdát.

Djokovič se loučí hned ve druhém kole

Zatím největší překvapení letošního Wimbledonu má na svědomí Novak Djokovič. Světová trojka a jeden z adeptů na titul nestačil ve středu na nevyzpytatelného ruského tenistu Marata Safina.

Srbská naděje, která vloni došla do semifinále, ztratila hned na začátku utkání svůj servis, kvůli čemuž prohrála první sadu. Také ve druhém setu se svěřenci Mariána Vajdy nedařilo. Vidět to bylo hlavně v tiebreaku, v němž naprosto odpadl.

Naopak bývalá světová jednička udržela nervy a nadějný výsledek dotáhla až do konce. Safin porazil Djokoviče 6:4, 7:6 a 6:2. Z dalších nasazených neuspěl ani Juan Carlos Ferrero, jenž podlehl Mischu Zverevovi z Německa.

Namále měla i ženská jednička, Djokovičova krajanka Ana Ivanovičová odvrátila s Nathalií Dechyovou z Francie dva mečboly a ve třetím setu vydřela vítězství 10:8.