Berdych nevyužil mečbol a finále s Tsongou prohrál

24. 2. 2013 16:45
Český tenista Tomáš Berdych prohrál s Jo-Wilfried Tsongou finále turnaje v Marseille ve třech setech.
Tomáš Berdych na francouzského tenistu nestačil
Tomáš Berdych na francouzského tenistu nestačil | Foto: Reuters

Marseille - Tomáš Berdych ve druhém setu nevyužil několik brejkbolů a nakonec i jeden mečbol a podlehl ve finále turnaje v Marseille domácímu tenistovi Jo-Wilfried Tsongovi 6:3, 6:7 a 4:6.

Utkání jsme sledovali v podrobném on-line přenosu. Čtěte zde.

"Byl jsem blízko, měl jsem několik velkých šancí. Ale nevyužil jsem je, smůla. To se prostě občas stává," řekl Berdych. "Dva sety hrál neuvěřitelně dobře a já si nevěřil. Pak se mi to ale díky jedinému detailu podařilo otočit," přidal Tsonga.

Berdych se k mečbolu dostal v tie-breaku druhého setu, domácí hráč ale za stavu 6:5 třemi body v řadě vývoj otočil.

Hned na úvod třetího setu navíc Berdychovi sebral jedinkrát v zápase podání a vedení až do konce s přehledem hlídal. Zatímco šla jeho hra výrazně nahoru, pohoda z rakety Berdycha se postupně ztrácela.

Berdych tak nezvládl boj o devátý titul v kariéře a první v letošní sezoně. Naposledy se radoval v říjnu ve Stockholmu, kde přitom porazil právě dnešního Francouze.

Tsonga na turnaji přežil nejen mečbol Berdycha, blízko vyřazení byl už s Australanem Bernardem Tomicem ve čtvrtfinále, kdy dokázal odvrátit hned pět mečbolů.