Badmintonový šampion vyvázl z tragické nehody, skončil v nemocnici

ČTK ČTK
13. 1. 2020 11:25
První hráč světového žebříčku badmintonistů Kento Momota vyvázl se zraněním z tragické dopravní nehody v Malajsii.
Kento Momota
Kento Momota | Foto: Reuters

Vůz s japonskou hvězdou havaroval cestou na letiště v Kuala Lumpuru jen několik hodin poté, co Momota získal na turnaji Malaysia Masters premiérový titul v sezoně. Řidič střet s kamionem nepřežil, Momota utrpěl množství tržných a řezných ran v obličeji a má zlomený nos a čelist.

Podle informací policie a místního badmintonového svazu byl spolu s Momotou, který mířil na další turnaj v Indonésii, v autě i jeho fyzioterapeut, asistent trenéra a funkcionář mezinárodní federace. Všichni čtyři byli převezeni do nemocnice, po ošetření byli bez vážných zranění propuštěni.

Pětadvacetiletý Momota získal v uplynulé sezoně jedenáct turnajových titulů, čímž stanovil nový rekord. Před olympijskými hrami v Tokiu se řadí mezi hlavní favority na zlato. O start na předchozí olympiádě v Riu de Janeiro přišel poté, co byl kvůli návštěvám nelegálních kasin vyřazen z nominace.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy