Badmintonista Koukal skončil na US Open až ve finále

14. 12. 2014 11:30
Český olympionik tam z pozice osmého nasazeného hráče vyhrál čtyři zápasy, v semifinále vyřadil turnajovou dvojku Mišu Zilbermana z Izraele.

Los Angeles - Badmintonista Petr Koukal obsadil druhé místo na turnaji US Open Grand Prix v Los Angeles. Český olympionik tam z pozice osmého nasazeného hráče vyhrál čtyři zápasy, v semifinále vyřadil turnajovou dvojku Mišu Zilbermana z Izraele a až ve finále podlehl po hodinu a 18 minut trvajícím boji nejvýše nasazenému Hsu Jen Hao z Tchaj-wanu 19:21, 21:19, 8:21.

"Těší mě především fakt, že jsem si dokázal získat respekt a porazit hráče, kteří budou zároveň velkými konkurenty v olympijské kvalifikaci," uvedl Koukal v tiskové zprávě.

O účast na hrách v Riu se začne bojovat příští rok v květnu a na olympijský turnaj se kvalifikuje 38 hráčů. "Velmi se teď těším na krátkou vánoční přestávku, následný kondiční trénink a věřím, že hned od prvních turnajů v roce 2015 se mi bude dařit dál," přál si Koukal.

Poslední turnaj letošního roku přinesl Koukalovi největší úspěch a zisk 4860 bodů do světového žebříčku. Letos byl také pátý na Brasil Open a Scotish Open, na mistrovství Evropy skončil devátý a na světovém šampionátu sedmnáctý.