reklama
 
 

Australian Open bude bez mnoha hvězd

4. 1. 2007 12:27
Sydney - Pořadatelé tenisového mistrovství Austrálie, prvního grandslamového turnaje roku, bude oslabeno o mnoho hvězdných jmen.

Jako dusud poslední doručila svoji omluvenku světová jednička mezi ženami, Belgičanka Justin Henin-Hardenneová.

Organizátoří ve čtvrtek oznámili, že předloňská vítězka a loňská finalistka ne turnaji bude chybět z "osobních důvodů". Její odstoupení je další ranou pro turnaj, jehož vedení se již smířilo se ztrátou mnoha nositelů zvučných jmen a než turnaj 15. ledna skutečně začne, dají se očekávat oznámení dalších absencí.

Heninová vynechá Australian Open
Zatím poslední omluvenou top hráčkou z Australian Open je loňská finalistka a přeloňská vítězka Justin Henin-Hardenneová

Samozřejmě bude chybět Andre Agassi, jenž vždy vášnivě melbournský turnaj obhajoval i v době, kdy se mu mnoho jiných Američanů vyhýbalo. Agassi však skončil s aktivní kariérou po loňském U.S. Open. Domácí miláček Mark Philippoussis je také mimo hru, když mu lékaři oznámili, že potřebuje operaci kolene, stejně jako bývalá vítězka turnaje Mary Pierceová z Francie.

Někdejší vítězka French Open, Ruska Anastasia Myškinová, si v Aucklandu tento týden poranila palec na noze a odletěla se léčit do Moskvy, zatímco Argentinec David Nalbandian bojuje se zánětem kolenních šlach. Nejistý je i start Američanky Venus Williamsové, kterou přinutilo odstoupit zranění zápěstí z Hopman Cupu (naopak její sestra Serena, která v minulosti absentovala, hrát bude).

Australian Open často trpí neúčastí hráčů, kteří si léčí zranění z předcházející sezony: Henin-Haredenneová nehrála ani v roce 2005, stejně jako finalistka z roku 2004 Kim Clijstersová a Jeniffer Capriatiová, která turnaj vyhrála v letech 2001 a 2002. Rus Marat Safin loni neobhajoval titul z roku 2005 a Španělu Nadalovi zabránilo v účasti zranění nohy.

To všem znamenalo, že se začaly množit hlasy volající po odložení turnaje na pozdější datum. V dobách, kdy neexistovaly dálkové tryskové lety, se mnoho špičkových tenistů rozhodlo do Austrálie nejezdit. Totéž se však děje i dnes, kdy prozměnu hráče sužuje obrovské vedro na kurtě je často až 45 stupoňů Celsia.

Proto by se mnohým hráčům líbilo, kdyby byl turnaj odložen až na březen. Australští organizátoři jim původně chtěli vyjít vstříc alespoň o týden, ale nakonec se vrátili k původnímu datu zahájení.

autor: Reuters, SportPlus | 4. 1. 2007 12:27

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama