Špotáková, Juška a Hrubá si na Diamantové lize v Londýně vyzkoušejí dějiště MS

ČTK Sport ČTK, Sport
9. 7. 2017 8:30
Barbora Špotáková, Radek Juška a Michaela Hrubá budou závodit na Diamantové lize v Londýně a vyzkoušejí si tak stadion pro srpnové mistrovství světa.
Michaele Hrubé se při poslední Diamantové lize ve Stockholmu příliš nedařilo. V Londýně bude chtít výkon vylepšit.
Michaele Hrubé se při poslední Diamantové lize ve Stockholmu příliš nedařilo. V Londýně bude chtít výkon vylepšit. | Foto: Dalibor Sosna

Londýn - Dnešní mítink Diamantové ligy v Londýně bude pro atlety příležitostí otestovat si dějiště srpnového mistrovství světa. Na Olympijském stadionu se představí také oštěpařka Barbora Špotáková, dálkař Radek Juška a výškařka Michaela Hrubá.

Světová rekordmanka Špotáková bude v místě svého druhého olympijského triumfu z roku 2012 potvrzovat nárůst formy. Ve čtvrtek v Lausanne si letošní maximum zlepšila na 67,40 metru a v Londýně ji čeká odveta s Chorvatkou Sarou Kolakovou, která ji ve Švýcarsku porazila výkonem 68,43.

Juška byl už letos v Diamantové lize třetí ve Stockholmu, jeho květnový český rekord 829 cm ho mezi přihlášenými řadí na druhé místo. Hrubá se pokusí napravit nepovedený stockholmský závod, v němž skočila jen 180 cm. Před dvěma týdny už ale vylepšila juniorský český rekord na 194 cm.

Londýnský mítink byl v minulosti dvoudenní, tentokrát bude mít klasický formát. První z 19 "diamantových" disciplín odstartuje ve 13:20 SELČ.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy