Špotáková, Juška a Hrubá si na Diamantové lize v Londýně vyzkoušejí dějiště MS

ČTK Sport ČTK, Sport
9. 7. 2017 8:30
Barbora Špotáková, Radek Juška a Michaela Hrubá budou závodit na Diamantové lize v Londýně a vyzkoušejí si tak stadion pro srpnové mistrovství světa.
Michaele Hrubé se při poslední Diamantové lize ve Stockholmu příliš nedařilo. V Londýně bude chtít výkon vylepšit.
Michaele Hrubé se při poslední Diamantové lize ve Stockholmu příliš nedařilo. V Londýně bude chtít výkon vylepšit. | Foto: Dalibor Sosna

Londýn - Dnešní mítink Diamantové ligy v Londýně bude pro atlety příležitostí otestovat si dějiště srpnového mistrovství světa. Na Olympijském stadionu se představí také oštěpařka Barbora Špotáková, dálkař Radek Juška a výškařka Michaela Hrubá.

Světová rekordmanka Špotáková bude v místě svého druhého olympijského triumfu z roku 2012 potvrzovat nárůst formy. Ve čtvrtek v Lausanne si letošní maximum zlepšila na 67,40 metru a v Londýně ji čeká odveta s Chorvatkou Sarou Kolakovou, která ji ve Švýcarsku porazila výkonem 68,43.

Juška byl už letos v Diamantové lize třetí ve Stockholmu, jeho květnový český rekord 829 cm ho mezi přihlášenými řadí na druhé místo. Hrubá se pokusí napravit nepovedený stockholmský závod, v němž skočila jen 180 cm. Před dvěma týdny už ale vylepšila juniorský český rekord na 194 cm.

Londýnský mítink byl v minulosti dvoudenní, tentokrát bude mít klasický formát. První z 19 "diamantových" disciplín odstartuje ve 13:20 SELČ.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy