Nadvláda Kamworora. Keňský běžec je potřetí za sebou mistrem světa v půlmaratonu

ČTK ČTK
24. 3. 2018 19:21
Geoffrey Kipsong Kamworor zvítězil potřetí v řadě na mistrovství světa v půlmaratonu, přestože ve Valencii nepokořil hranici hodiny.
Geoffrey Kipsang Kamworor slaví třetí titul mistra světa v půlmaratonu.
Geoffrey Kipsang Kamworor slaví třetí titul mistra světa v půlmaratonu. | Foto: Reuters

Valencie - Keňan Geoffrey Kamworor se stal potřetí za sebou mistrem světa v půlmaratonu. Ve Valencii dnes nenašel přemožitele stejně jako předloni v Cardiffu a v roce 2014 v Kodani. Tentokrát poprvé nepokořil hodinovou hranici a zvítězil v čase 1:00:02 bezpečně před Abrahamem Cherobenem z Bahrajnu a Aronem Kiflem z Eritreje.

Mezi ženami získala titul Netsanet Kebedeová z Etiopie a časem 1:06:11 vytvořila nové světové maximum v závodě bez vodičů. O 14 sekund překonala jedenáct let starý rekord Lornah Kiplagatové z Nizozemska. Absolutní maximum ze smíšených závodů má hodnotu 1:04:51 a jeho držitelkou je Joycilie Jepkosgeiová z Keni, která ve Valencii doběhla druhá. Bronz získala její krajanka Pauline Kamuluová.

Eva Vrabcová Nývltová obsadila 44. místo v čase 1:12:54, který je skoro o dvě minuty horší než její předloňské osobní maximum. Jiří Homoláč skončil 65. a časem 1:03:45 se k osobnímu rekordu z loňska přiblížil na 22 sekund.

Mistrovství světa v půlmaratonu ve Valencii:

Muži: 1. Kamworor (Keňa) 1:00:02, 2. Cheroben (Bahr.) 1:00:22, 3. Kifle (Erit.) 1:00:31, …65. Homoláč (ČR) 1:03:45.

Ženy: 1. Kebedeová (Et.) 1:06:11, 2. Jepkosgeiová 1:06:54, 3. Kamuluová (obě Keňa) 1:06:56, …44. Vrabcová Nývltová (ČR) 1:12:54.

 

Právě se děje

před 23 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 45 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy