Klučinová závodí v Třinci ve třech disciplínách. Limit pro MS je trochu stresující, říká

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
10. 6. 2017 17:23
Vícebojařka Eliška Klučinová zápolí na republikovém šampionátu v Třinci v běhu na 100 metrů s překážkami, ve vrhu koulí a ve skoku dalekém. "Beru tuhle akci spíš tréninkově, ladím formu na příští týden na Kladno," řekla držitelka českého rekordu v sedmiboji. Promluvila také o limitu pro nadcházející mistrovství světa v Londýně.
Eliška Klučinová má na kontě tituly v dálce z venkovního mistrovství republiky.
Eliška Klučinová má na kontě tituly v dálce z venkovního mistrovství republiky. | Foto: Dalibor Sosna

Třinec - Je už tradiční praxí, že i vícebojaři startují na atletickém mistrovství republiky v jednotlivých disciplínách. To je také případ Elišky Klučinové, která má z let 2012 a 2014 dokonce dva mistrovské tituly ze skoku dalekého. V Třinci startuje vedle dálky ještě ve vrhu koulí a na stovce s překážkami.

Rozběhy překážkářek otevřely hlavní program šampionátu a Klučinová se v pohodě vešla mezi osmičku postupujících do podvečerního finále. Nejlepší současná vícebojařka české reprezentace dokonce výkonem 13,77 zapsala nový osobní rekord.

Ač si může Klučinová zejména v dálce brousit zuby na některou z medailí, prioritu u ní má republikový šampionát vícebojařů, který se bude konat za týden v Kladně. Tam se bude pražská rodačka pokoušet o překonání limitu 6 200 bodů pro srpnové mistrovství světa v Londýně.

Jaké máte dojmy po prvním startu zde na mistrovství republiky?

Super. Zaběhla jsem si osobní rekord, což je vždycky pozitivní. Start se mi podařil, vyběhla jsem skvěle. Pak jsem sice trochu zaváhala a nevešla jsem se ideálně mezi překážky, ale osobák se vždy počítá.

Vy pamatujete propršený třinecký šampionát z roku 2010. Dnes se počasí po dopoledním dešti zdá se umoudřilo…

To jsem samozřejmě ráda. Když jsme se rozcvičovaly, tak ještě pršelo, ale na ten závod už se počasí umoudřilo. Bylo to v pohodě.

Vedle překážek budete závodit na tomto mistrovství ještě ve vrhu koulí a skoku dalekém. Na kterou disciplínu se nejvíce těšíte?

Nejvíce se těším na kouli. Tam se člověk tolik nenadře, je to spíš taková oddechovka (smích).

Ve které disciplíně cítíte největší šanci na dobrý výsledek?

Největší šanci cítím asi v dálce. Pokud se nepletu, tak tam vedu letošní české tabulky. Ale beru tuhle akci spíš tréninkově, tento týden jsem trochu přetrénovala a chci, aby největší forma dorazila příští týden na Kladno. Tam se budu snažit překonat limit v sedmiboji na mistrovství světa v Londýně. Tady to, dá se říct, tak moc neprožívám.

Zmínila jste limit, který budete chtít pokořit za týden během republikového mistrovství ve vícebojích. Jak složité to bude?

Limit je 6 200 bodů, což je hodně. Vzhledem k tomu, že vloni mi stačilo 6 000, tak je to o dvě stě bodů více. Je to takové stresující. Jsem po operaci s ramenem, které jsem si na olympiádě urvala. Ještě to není stoprocentní, na žádném závodě jsem ani neházela. Nemám ani moc naběháno, takže je to takové… bude to prostě dřina.

Jaké by byly z dlouhodobého hlediska cíle v Londýně, v případě že podaří limit zlomit?

V posledních letech jsem byla na větších akcích zraněná. Tak doufám, že mi teď zdraví vydrží.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy