Klučinová závodí v Třinci ve třech disciplínách. Limit pro MS je trochu stresující, říká

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
10. 6. 2017 17:23
Vícebojařka Eliška Klučinová zápolí na republikovém šampionátu v Třinci v běhu na 100 metrů s překážkami, ve vrhu koulí a ve skoku dalekém. "Beru tuhle akci spíš tréninkově, ladím formu na příští týden na Kladno," řekla držitelka českého rekordu v sedmiboji. Promluvila také o limitu pro nadcházející mistrovství světa v Londýně.
Eliška Klučinová má na kontě tituly v dálce z venkovního mistrovství republiky.
Eliška Klučinová má na kontě tituly v dálce z venkovního mistrovství republiky. | Foto: Dalibor Sosna

Třinec - Je už tradiční praxí, že i vícebojaři startují na atletickém mistrovství republiky v jednotlivých disciplínách. To je také případ Elišky Klučinové, která má z let 2012 a 2014 dokonce dva mistrovské tituly ze skoku dalekého. V Třinci startuje vedle dálky ještě ve vrhu koulí a na stovce s překážkami.

Rozběhy překážkářek otevřely hlavní program šampionátu a Klučinová se v pohodě vešla mezi osmičku postupujících do podvečerního finále. Nejlepší současná vícebojařka české reprezentace dokonce výkonem 13,77 zapsala nový osobní rekord.

Ač si může Klučinová zejména v dálce brousit zuby na některou z medailí, prioritu u ní má republikový šampionát vícebojařů, který se bude konat za týden v Kladně. Tam se bude pražská rodačka pokoušet o překonání limitu 6 200 bodů pro srpnové mistrovství světa v Londýně.

Jaké máte dojmy po prvním startu zde na mistrovství republiky?

Super. Zaběhla jsem si osobní rekord, což je vždycky pozitivní. Start se mi podařil, vyběhla jsem skvěle. Pak jsem sice trochu zaváhala a nevešla jsem se ideálně mezi překážky, ale osobák se vždy počítá.

Vy pamatujete propršený třinecký šampionát z roku 2010. Dnes se počasí po dopoledním dešti zdá se umoudřilo…

To jsem samozřejmě ráda. Když jsme se rozcvičovaly, tak ještě pršelo, ale na ten závod už se počasí umoudřilo. Bylo to v pohodě.

Vedle překážek budete závodit na tomto mistrovství ještě ve vrhu koulí a skoku dalekém. Na kterou disciplínu se nejvíce těšíte?

Nejvíce se těším na kouli. Tam se člověk tolik nenadře, je to spíš taková oddechovka (smích).

Ve které disciplíně cítíte největší šanci na dobrý výsledek?

Největší šanci cítím asi v dálce. Pokud se nepletu, tak tam vedu letošní české tabulky. Ale beru tuhle akci spíš tréninkově, tento týden jsem trochu přetrénovala a chci, aby největší forma dorazila příští týden na Kladno. Tam se budu snažit překonat limit v sedmiboji na mistrovství světa v Londýně. Tady to, dá se říct, tak moc neprožívám.

Zmínila jste limit, který budete chtít pokořit za týden během republikového mistrovství ve vícebojích. Jak složité to bude?

Limit je 6 200 bodů, což je hodně. Vzhledem k tomu, že vloni mi stačilo 6 000, tak je to o dvě stě bodů více. Je to takové stresující. Jsem po operaci s ramenem, které jsem si na olympiádě urvala. Ještě to není stoprocentní, na žádném závodě jsem ani neházela. Nemám ani moc naběháno, takže je to takové… bude to prostě dřina.

Jaké by byly z dlouhodobého hlediska cíle v Londýně, v případě že podaří limit zlomit?

V posledních letech jsem byla na větších akcích zraněná. Tak doufám, že mi teď zdraví vydrží.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy