Zlatá tretra je vyprodaná, v ochozech bude 15.000 lidí

ČTK ČTK
8. 6. 2017 11:45
Poslední stovky vstupenek na Zlatou Tretru se prodaly po úterním zveřejnění další účasti legendárního jamajského sprintera Usaina Bolta
Na Zlaté tretře bude i díky Boltovi opět vyprdoáno
Na Zlaté tretře bude i díky Boltovi opět vyprdoáno | Foto: Reuters

Ostrava - Atletická Zlatá tretra, která se tentokrát v Ostravě uskuteční 28. června, je vyprodaná. Dnes to oznámili pořadatelé. Poslední stovky vstupenek se prodaly po úterním zveřejnění další účasti legendárního jamajského sprintera Usaina Bolta. V ochozech městského stadionu bude osminásobného olympijského vítěze i další domácí a zahraniční atletické hvězdy sledovat 15.000 diváků.

Všechny zbývající lístky zmizely ve středu. "Těší mě, že většina vstupenek se prodá bezprostředně po zahájení předprodeje, když ještě nejsou oznámeny největší hvězdy mítinku. Stalo se tak i letos, když při úterním potvrzení startu světové megastar Usaina Bolta zbývalo v prodeji již jen několik set vstupenek. Po těch se pak pochopitelně během pár hodin jen zaprášilo," uvedl v tiskové zprávě majitel pořádající agentury TK Plus Miroslav Černošek.

Bolt přijede na Zlatou tretru podeváté a bude znovu nejzářivější hvězdou mítinku, na kterém se chystá startovat i řada dalších olympijských šampionů. Z vítězů z Ria přijedou třeba britský vytrvalec Mo Farah, americký trojskokan Christian Taylor, oštěpař Thomas Röhler z Německa, jihoafrický čtvrtkař Wayde Van Niekerk, keňský půlkař David Rudisha nebo polská kladivářka Anita Wlodarczyková. Domácí špičku budou reprezentovat například čtvrtkař Pavel Maslák, oštěpař Jakub Vadlejch či koulař Tomáš Staněk.

Den před hlavním programem naplánovaným na 28. června se uskuteční kladivářské soutěže.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Při nehodě autobusu v Pákistánu zemřelo 26 lidí, dalších 12 je zraněných

Nejméně 26 lidí zemřelo a 12 osob utrpělo zranění, když v neděli zřejmě kvůli poruše brzd narazil autobus do skály na horské silnici v Pákistánu. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura Kjódó. Nehoda se stala v hornaté oblasti na severozápadě země asi 390 kilometrů severně od metropole Islámábád. Podle jednoho z místních policejních důstojníků čelí záchranáři ve složitému terénu obtížím, neboť nemají dostatek potřebného vybavení. Přeživší, mezi kterými jsou i ženy a děti, nicméně již převezli do blízké nemocnice

Zdroj: ČTK
Další zprávy