Nejlepší místa měli diváci na balkonech. Tyčkaři zahájili šampionát v Třinci na náměstí

Někteří třinečtí obyvatelé měli tyčkařskou soutěž jako na zlatém podnose. Závodilo se totiž v centru na náměstí.
Po sedmi letech se republikový šampionát v atletice vrátil do Třince. Mistrovství se zde konalo v letech 1998, 2007 a 2010. Letos si organizátoři připravili pro třinecké fanoušky sladký bonbonek na úvod.
Klání tyčkařů se totiž konalo v centru města na náměstí T. G. Masaryka a vstup na akci byl zdarma. Jan Kudlička a ostatní se tak postarali o skvělou atletickou reklamu.
V úvodu soutěže se představili především mladí závodníci, mezi nimi například Matěj Ščerba (na snímku). Zástupce klubu z Ústí nad Labem si výkonem 492 cm zajistil šestou pozici.
David Holý z Chrudimi (na snímku) si vylepšil osobní maximum a výkon 507 cm mu vynesl čtvrté místo. Na pátou příčku mezi Holého a Ščerbu se vklínil Michal Stuchlík z Opavy. Rovněž pro něj znamenalo překonání laťky ve výšce 492 cm nový osobní rekord.
Foto: Dalibor Sosna
Ondřej Zoubek Dalibor Sosna, Ondřej Zoubek
10. 6. 2017 7:06
Podívejte se na fotogalerii z úvodní disciplíny republikovém šampionátu atletů v Třinci, z mužského závodu ve skoku o tyči.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy