Nejlepší místa měli diváci na balkonech. Tyčkaři zahájili šampionát v Třinci na náměstí

Někteří třinečtí obyvatelé měli tyčkařskou soutěž jako na zlatém podnose. Závodilo se totiž v centru na náměstí.
Po sedmi letech se republikový šampionát v atletice vrátil do Třince. Mistrovství se zde konalo v letech 1998, 2007 a 2010. Letos si organizátoři připravili pro třinecké fanoušky sladký bonbonek na úvod.
Klání tyčkařů se totiž konalo v centru města na náměstí T. G. Masaryka a vstup na akci byl zdarma. Jan Kudlička a ostatní se tak postarali o skvělou atletickou reklamu.
V úvodu soutěže se představili především mladí závodníci, mezi nimi například Matěj Ščerba (na snímku). Zástupce klubu z Ústí nad Labem si výkonem 492 cm zajistil šestou pozici.
David Holý z Chrudimi (na snímku) si vylepšil osobní maximum a výkon 507 cm mu vynesl čtvrté místo. Na pátou příčku mezi Holého a Ščerbu se vklínil Michal Stuchlík z Opavy. Rovněž pro něj znamenalo překonání laťky ve výšce 492 cm nový osobní rekord.
Foto: Dalibor Sosna
Podívejte se na fotogalerii z úvodní disciplíny republikovém šampionátu atletů v Třinci, z mužského závodu ve skoku o tyči.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: Domácí
Další zprávy