Boltovi opět nevyšel start, do finále stovky postoupil jako druhý

ČTK ČTK
5. 8. 2017 20:46
Nejrychlejší čas zaběhl Američan Christian Coleman.
Usain Bolt.
Usain Bolt. | Foto: Reuters

Londýn - Jamajský sprinter Usain Bolt po dalším špatném startu postoupil na atletickém mistrovství světa v Londýně do finále běhu na 100 metrů ze druhého místa. Ve třetím semifinálovém běhu skončil těsně za nejrychlejším mužem sezony Američanem Christianem Colemanem, který vyhrál časem 9,97 sekundy. Bolt byl o setinu pomalejší.

Ve finále na závěr dnešního programu ve 22:45 bude světový rekordman Bolt usilovat o čtvrtý titul mistra světa na stovce a celkově dvanácté zlato ze světových šampionátů.

Nikdo jiný kromě Bolta a Colemana se v semifinále pod hranici deseti sekund nedostal. Účast ve finále si zajistili i další favorité Američan Justin Gatlin a Jamajčan Yohan Blake.

V útoku na double na středních tratích pokračuje jihoafrická běžkyně Caster Semenyaová. Dvojnásobná olympijská vítězka a mistryně světa na osmistovce se bez potíží dostala do finále závodu na 1500 m. V úvodním semifinále doběhla třetí. Až šestá v něm skončila obhájkyně titulu Genzebe Dibabaová z Etiopie, ale postoupila časem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Rusko zmrazilo účty rádiu Svobodná Evropa, udělilo mu několik pokut

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

Ruské úřady letos stanici vyměřily pokuty v celkové výši zhruba jednoho milionu dolarů (asi 21,7 milionu Kč). RFE/RL je odmítla zaplatit a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. "Pracovníci ruského exekutorského úřadu zahájili řízení proti ruské pobočce RFE/RL kvůli nezaplaceným pokutám uděleným za porušení kontroverzního zákona o zahraničních agentech," uvedla stanice na svých internetových stránkách. Exekutoři v kancelářích strávili zhruba dvě hodiny sepisováním majetku a vybavení, práci novinářů nenarušili.

Ruský zákon o "zahraničních agentech", který se vztahuje na nevládní politické organizace a média přijímající finanční příspěvky ze zahraničí, je široce kritizován jako pokus zdiskreditovat kritické zpravodajství. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor loni nařídil médiím, kterých se zákon týká, aby ke zprávám ve vysílání, příspěvkům na sociálních sítích a audiovizuálním materiálům přidávaly dlouhé prohlášení objasňující, že obsah vytvořilo médium "plnící funkci zahraničního agenta".

RFE/RL se nařízení odmítla podřídit a za porušování zákona kvůli tomu dostala několik pokut. Podle ní jsou finanční postihy součástí kampaně, která má stanici přimět k odchodu z Ruska.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražská burza dosáhla nového rekordu, je nejsilnější od ledna 2020

Pražská burza dosáhla nejsilnější úrovně od konce loňského ledna. Index PX dnes stoupl o 1,48 procenta na 1121,81 bodu. Posílily téměř všechny hlavní emise. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Vývoj indexu pražské burzy je od loňského března, kdy se v Česku objevily první případy nemoci covid-19, silně ovlivňován vývojem epidemické situace. V lednu a únoru 2020 se index PX pohyboval až nad 1100 body. V březnu po potvrzení prvních nákaz a souvisejícím omezení obchodu, služeb, kultury, sportu či cestování se index propadl až na 690 bodů.

V létě posílil skoro na 1000 bodů, ale při podzimní druhé vlně epidemie se propadl zhruba na 840 bodů. Letos v lednu burza posílila nad 1070 bodů, po následném zesílení epidemie však index opět kolísal. Od začátku března epidemie zase zpomaluje a index postupně roste.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vyšetřovatel kauzy kolem dotace na stavbu Farmy Čapí hnízdo Nevtípil ke konci května končí u policie, odchází do civilu, uvedl Ekonomický deník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy