Boltova poslední stovka. Fenomén se chce rozloučit jako vítěz

ČTK ČTK
5. 8. 2017 8:48
Mistrovství světa v atletice má v sobotu na programu loučení jamajského sprintera Usaina Bolta. Večer bude bojovat o medaili i český dálkař Radek Juška, který v pátek ovládl kvalifikaci.
Usain Bolt
Usain Bolt | Foto: Reuters

Londýn - Legendární jamajský sprinter Usain Bolt má před sebou poslední individuální závod kariéry. Jedenáctinásobný světový šampion se chystá dnes večer na mistrovství světa v Londýně loučit se stovkou jako vítěz. Vysněný scénář mu ale bude chtít překazit smečka soupeřů, kteří mají letos zaběhnuté lepší časy.

Ve finále soutěže dálkařů může zaútočit na první českou medaili v Londýně Radek Juška, který výkonem 824 cm vyhrál páteční kvalifikaci. Dopoledne budou usilovat o finále koulaři, Tomáš Staněk jde díky národnímu rekordu 22,01 do boje jako letošní světová čtyřka. Halový mistr světa Pavel Maslák absolvuje rozběh čtyřstovky.

Bolt v pátek večer vyhrál poslední rozběh stovky, do semifinále postoupil celkově osmým časem 10,07. Jeho krajan Julian Forte se jako jediný dostal pod deset sekund (9,99), o dvě setiny pomalejší byl jednadvacetiletý lídr světových tabulek Christian Coleman z USA. Semifinále stovky je na programu od 20:05, finále ve 22:45.

 

Právě se děje

Další zprávy