Atlanta v NBA dál vítězí, Cleveland bez LeBrona zase prohrál

12. 1. 2015 8:44
Úspěšnou sérii basketbalistů Atlanty v NBA nepřerušil ani Washington.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Úspěšnou sérii basketbalistů Atlanty v NBA nepřerušil ani Washington. Hawks v neděli v souboji nejlepších týmů Východní konference zvítězili 120:89 a připsali si osmou výhru za sebou.

Atlanta ani jednou neprohrávala a poslední čtvrtinu ovládla jednoznačně 33:12. K vítězství si pomohla i 16 trojkami. Wizards potvrdili, že se jim v Atlantě nedaří - od roku 2008 zde vyhráli jediný z 13 zápasů.

"V této sezoně jsme asi nesehráli lepší zápas. Kromě šesti minut ve druhé čtvrtině to byl náš nejlepší výkon," pochvaloval si Kyle Korver, jenž byl s 19 body nejlepším střelcem Hawks.

Do dvouciferných čísel se dostalo ještě dalších sedm domácích hráčů. Za hosty dal 15 bodů John Wall.

Portland si jako první tým v sezoně připsal 30. vítězství. K výhře 106:94 na hřišti Los Angeles Lakers ho dovedl Damian Lillard, který v poslední čtvrtině nastřílel 17 ze svých 34 bodů. Domácí opět nastoupili bez odpočívajícího Kobeho Bryanta, jenž vynechal šest z posledních 11 utkání.

Memphis zvítězil nad Phoenixem 122:110 až po druhém prodloužení, které Grizzlies ovládli poměrem 14:2. Zvláštní večer prožil Marc Gasol, který v normální hrací době a prvním prodloužení proměnil jen dva z 10 pokusů z pole. Druhou nastavenou pětiminutovku ale načal sedmi body v řadě a měl velký podíl na výhře. Grizzlies jinak vedl Zach Randolph s 27 body a 17 doskoky.

Miami trochu překvapivě dobylo palubovku Los Angeles Clippers 104:90. Domácí přitom vedli na začátku zápasu 19:6, ale v poločase už měli hosté k dobru devět bodů. Chris Bosh přispěl k výhře 34 body. Skvělý výkon předvedl nováček Hassan Whiteside, jenž si zlepšil osobní rekordy na 23 bodů a 16 doskoků. Clippers nestačilo 26 bodů Blakea Griffina.

Popáté v řadě neuspěl Cleveland. Bez zraněného LeBrona James prohráli Cavaliers v Sacramentu 84:103. Kings táhl DeMarcus Cousins s 26 body a 13 doskoky.

Výsledky NBA:

Atlanta - Washington 120:89, LA Clippers - Miami 90:104, LA Lakers - Portland 94:106, Memphis - Phoenix 122:110 po 2. prodl., Sacramento - Cleveland 103:84.

4. Utah 38 13 25 34,2
5. Minnesota 36 5 31 13,9