Ostatní sporty

Krejčí ani Satoranský v NBA nenastoupili, Thunder si vyšlápli na Lakers

Basketbalisté Oklahomy zaskočili Los Angeles Lakers a po velkém obratu zvítězili nad loňskými šampiony 123:115. Nováček v NBA Vít Krejčí sledoval nečekané vítězství Thunder jen z lavičky, do zápasu ve středu nenastoupil ani Tomáš Satoranský při prohře New Orleans doma s Atlantou 99:102.

Výsledky NBA:

Boston - Washington 107:116, Brooklyn - Miami 93:106, LA Clippers - Cleveland 79:92, Milwaukee - Minnesota 108:113, New Orleans - Atlanta 99:102, Oklahoma City - LA Lakers 123:115, Orlando - Charlotte 111:120, Phoenix - Sacramento 107:110, Portland - Memphis 116:96, Toronto - Indiana 118:100.

Karlovarsko se po obratu přiblížilo Lize mistrů

Volejbalisté Karlovarska si zahrají o skupinovou fázi Ligy mistrů. Český šampion přešel ve druhém předkole přes Mladost Záhřeb a v závěrečném třetím předkole se utká s Benfikou Lisabon.

Karlovarsko zvítězilo před týdnem v Chorvatsku 3:1 a k postupu potřebovalo doma vyhrát dvě sady, nebo zlatý set. Před svými fanoušky měli Západočeši dlouho problém s příjmem tvrdého servisu soupeře, prohrávali 0:2 na sety, ale ve čtvrté sadě odvrátili mečbol a zápas vyhráli 3:2 po setech 18:25, 18:25, 25:19, 27:25 a 15:9 v tie-breaku.

"Mysleli jsme si, že to bude možná o trošku lehčí, ale nepodcenili jsme to. Věděli jsme, že to bude těžký. Oni hráli moc dobře, my jsme moc dobře nehráli a jsem rád, že jsme to nějaký způsobem uplácali. Příště musíme hrát o trošku líp," řekl univerzál Patrik Indra, autor 24 bodů.

V prvních dvou setech český mistr shodně prohrával 9:16 a ztratil je rozdílem sedmi bodů. Už ve druhém setu přišel na nahrávku Kočka místo Nizozemce Keeminka a ve třetí sadě se na palubovce objevili smečař Ihnát a blokař Wilson. Soupeře se podařilo zatlačit, po Indrově esu vedlo Karlovarsko 8:4 a po úspěšném trojbloku domácí set ukončili.

Ve čtvrté sadě domácí pustili soupeře do vedení 15:11. Kouč Novák poslal do hry Fišera, na chvíli se vrátil na nahrávku Keemink, ale za stavu 18:23 se zdálo, že rozhodne zlatý set. Vašina ale esem snížil na 22:23 a po chybě hostů bylo srovnáno. Mečbol Záhřeb zahodil podáním do sítě a Karlovarsko proměnilo díky Indrovi druhý setbol znamenající postup. Univerzál nejprve tvrdě podal, pak úspěšně zkrotil útok soupeře a smečí na lajnu rozradostnil halu.

O postupu tak domácí nemuseli bojovat ve zlatém setu, v kterém v prvním předkole přešli přes rumunské Galati. Jen se před nadšenými fanoušky dohrával tie-break a nahrávač Kočka v něm řídil výhru svého týmu proti zklamaným hráčů Záhřebu.

Chorvatský celek bude po vyřazení v Lize mistrů v listopadu soupeřem Ústí nad Labem v Poháru CEV.

Odvetný zápas 2. předkola volejbalové Ligy mistrů:

Karlovarsko - Mladost Záhřeb (Chorv.) 3:2 (-18, -18, 19, 25, 9)

Rozhodčí: Halász (Maď.), Vinaljev (Bulh.). Čas: 125 min.

Sestava a body Karlovarska: Vašina 14, Patočka 4, Indra 24, Wiese 3, Zajíček 6, Keemink 1, libero Pfeffer - Římal 8, Kočka 4, Ihnát 9, Wilson 7, Fišer 4. Trenér: Novák.

Nejvíce bodů Záhřebu: Buša 23, Nikačevič 16.

Lakers bez zraněného Jamese zvítězili v NBA v San Antoniu

Basketbalisté Los Angeles Lakers v úterním utkání NBA ukázali, že jsou schopni vyhrát i bez své největší hvězdy LeBrona Jamese. Opora týmu v San Antoniu odpočívala kvůli bolesti v kotníku a sledovala, jak její spoluhráči vítězí na hřišti Spurs 125:121 po prodloužení. Zazářil především Anthony Davis, jenž zaznamenal 35 bodů a 17 doskoků. Lakers uspěli podruhé z úvodních čtyř utkání nové sezony.

Výsledky NBA:

Dallas - Houston 116:106, New York - Philadelphia 112:99, Oklahoma City - Golden State 98:106, San Antonio - LA Lakers 121:125 po prodl., Utah - Denver 122:110.

Veselý se blýskl 24 body, ale Fenerbahce podlehlo v Eurolize Barceloně

Basketbalista Jan Veselý odehrál nejlepší zápas v této sezoně Evropské ligy, ale těsné porážce Fenerbahce Istanbul s Barcelonou 74:76 nezabránil. Český reprezentant nasbíral 24 bodů a byl nejlepším střelcem zápasu. K tomu přidal osm doskoků.

Do poslední minuty šlo Fenerbahce s pětibodovým mankem, ale díky Veselému vykřesalo naději na zvrat. Český hráč byl 43 sekund před koncem faulován, proměnil jeden trestný hod, po druhém nepřesném si doskočil míč a snížil na 72:74. V koncovce se domácí opět snažili dostat míč k Veselému, ale neúspěšně. Dostal se k němu však Devin Booker a nekompromisní smečí vyrovnal. Hostům vyšla poslední akce - v poslední sekundě rozhodl v obtížné střelecké pozici Nikola Mirotič, který do té doby nijak nezářil. Minul všech šest trojek a zápas zakončil s osmi body.

Turecký tým prohrál čtvrtý z šesti zápasů, zatímco Barcelona si udržela stoprocentní bilanci a je v čele soutěže.

Evropská liga basketbalistů - 6. kolo: Fenerbahce Istanbul - FC Barcelona 74:76 (za domácí Veselý 24 bodů, 8 doskoků, 2 asistence), Monako - Crvena zvezda Bělehrad 70:62, Olympiakos Pireus - Alba Berlín 87:83, Maccabi Tel Aviv - Žalgiris Kaunas 76:62, Bayern Mnichov - Milán 83:77.

Basketbalisté Nymburka zdolali v prvním domácím utkání v Lize mistrů Igokeu

Basketbalisté Nymburka porazili ve 3. kole Ligy mistrů v prvním domácím vystoupení v sezoně bosenskou Igokeu 86:82 a připsali si druhou výhru. Nejlepší střelec zápasu Jerrick Harding se na tom podílel 29 body. Další zápas čeká Nymburk v úterý 9. listopadu opět v Praze na Královce proti PAOK Soluň.

Nymburk na úvodní trojku Markela Starkse odpověděl devítibodovou šňůrou a v 5. minutě unikl český šampion už do vedení 14:5. Shodně pěti body k tomu přispěli Harding a Demetre Rivers. Bosenský celek ale dokázal zareagovat a dvakrát vyrovnal stav. Ve 12. minutě se poprvé od začátku utkání vrátil do vedení díky Jamesu Robinsonovi, ale stejně tak trojkami odpověděli Rivers a Lukáš Palyza.

Domácí další povedenou pasáží unikli na 31:21 a na snížení Igokey dokázal Nymburk odpovídat i díky vydařené střelbě z dálky. Za první poločas dal sedm trojek oproti třem soupeře a vedl 46:35. Po pauze tým z Aleksandrovace začal šestibodovou šňůrou a v závěru třetí čtvrtiny se mu podařila ještě o bod delší, což znamenalo obrat na 64:62.

Po přetahované o vedení pomohl Nymburku sedmi body v rychlém sledu kapitán Vojtěch Hruban do náskoku 75:70. Než se 68 sekund před koncem Hruban vyfauloval, stihl se 17 body vyšplhat na pozici druhého nejlepšího střelce domácích v utkání. I bez něj si Nymburk náskok uhlídal.

Basketbalová Liga mistrů - 3. kolo:

Skupina E:

ERA Nymburk - KK Igokea 86:82 (16:14, 46:35, 64:66)

Nejvíce bodů: Harding 29, Hruban 17, Rivers 12 - Stephens 19, Starks 18, Ilič 12. Fauly: 23:16. Trestné hody: 12/12 - 25/17. Trojky: 10:5. Doskoky: 32:51.

1. Galatasaray Istanbul 3 2 1 264:251 5
2. Nymburk 3 2 1 255:266 5
3. KK Igokea 3 1 2 235:239 4
4. PAOK Soluň 3 1 2 228:226 4

Krejčí poprvé v sezoně NBA nehrál, Oklahoma dlouho trápila Philadelphii

Poprvé v ročníku basketbalové NBA nenastoupil český nováček Vít Krejčí, jelikož poprvé v sezoně hrála Oklahoma City vyrovnanější utkání. S Philadelphií prohrávala ve třetí čtvrtině jen o tři body.

Na začátku čtvrté části sice Sixers utekli, ale Thunder ještě snižovali a minutu před koncem to bylo jen o osm bodů. Trenér Mark Daigneault tak na Krejčího neukázal, Oklahoma ovšem nakonec prohrála i třetí zápas, tentokrát 103:115.

Basketbalisté Los Angeles Lakers doma porazili Memphis 121:118 a dosáhli na první vítězství v sezoně. Hlavní zásluhu na tom měl Carmelo Anthony, který z lavičky nastřílel 28 bodů a posunul se před Mosese Malonea na deváté místo historické tabulky střelců soutěže s 27.423 body.

Lakers nevyhráli ani jedno utkání v přípravě a nepovedly se jim ani první dva zápasy sezony. Tým složený z hvězdných veteránů tak už nutně potřeboval zabrat, jenže proti Memphisu opět začal špatně a rychle prohrával dvouciferným rozdílem. Pomohla však silnější lavička v čele s Anthonym, který se rozstřílel a řídil obrat. Takže ačkoli základní pětka Lakers skončila v minusu, při Anthonyho pobytu na hřišti vyhráli Lakers o 19 bodů.

Memphis táhl rozehrávač Ja Morant, který nasbíral 40 bodů a 10 asistencí, ale dvě sekundy před koncem nedokázal vyrovnat, neboť proměnil jen dva ze tří trestných hodů. Anthony pak z trestných hodů pečetil výhru Lakers. Anthony Davis měl 22 bodů, LeBron James 19 bodů.

Stoprocentní zůstaly týmy Golden State a Charlotte. Warriors přehráli Sacramento 119:107, přestože v poslední čtvrtině ani jednou neskóroval klíčový hráč týmu Stephen Curry. Ten sice nasbíral 27 bodů, ale naposledy srovnal na 86:86 třináct minut před koncem. Pak už se netrefil a hlavně přihrával. Nakonec tak měl i 7 doskoků a 10 asistencí a pokořil tak hranici 5000 asistencí v kariéře.

Hornets překvapivě porazili i Brooklyn, když tým táhl 32 body a 9 doskoky Miles Bridges. Nets se sice mohli opřít o 38 bodů Kevina Duranta, ale ten postrádal větší pomoc spoluhráčů. Na dvouciferný počet bodů už se dostal jen James Harden, ale na 15 bodů potřeboval 16 střel. Pro Hornets jde s bilancí 3:0 o nejlepší start do sezony v historii klubu.

Brooklyn - Charlotte 95:111, Houston - Boston 97:107, LA Lakers - Memphis 121:118, New York - Orlando 104:110, Oklahoma City - Philadelphia 103:115, Sacramento - Golden State 107:119.

1. Utah 2 2 0 100
2. Minnesota 2 2 0 100