9,82. Sprinter Thompson zaběhl nejrychlejší stovku roku

ČTK ČTK
22. 6. 2014 12:59
Sprinteři Richard Thompson a Michelle-Lee Ahyeová se na atletickém šampionátu Trinidadu a Tobaga dostali do čela letošních světových tabulek v běhu na 100 metrů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Port of Spain - Sprinteři Richard Thompson a Michelle-Lee Ahyeová se na atletickém šampionátu Trinidadu a Tobaga dostali do čela letošních světových tabulek v běhu na 100 metrů.

Thompson vyhrál finále časem 9,82 sekundy a vystřídal na prvním místě letošního roku Američana Justina Gatlina, který na Zlaté tretře v Ostravě zvítězil za 9,86. Ahyeová už v semifinále zaběhla 10,85.

Stříbrný olympijský medailista z roku 2008 Thompson v sobotu vylepšil vlastní národní rekord o tři setiny, v Port of Spain mu k tomu pomohl vítr do zad o povolené rychlosti 1,7 m/s. V historii běželo stovku rychleji jen osm sprinterů.

Dvaadvacetiletá Ahyeová měla před šampionátem osobní rekord 11,04, ale v semifinále ho posunula o 19 setin a i ve finále pak prolomila hranici 11 vteřin (10,88). Světové tabulky letošního roku vede o setinu před trojnásobnou olympijskou vítězkou Veronicou Campbellovou-Brownovou z Jamajky, k národnímu rekordu Kelly-Ann Baptisteové jí chybějí dvě setiny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy