Fantastický výkon v obtížnosti nestačil, Ondra ztrátu nedohnal a na medaili nedosáhl

9. 8. 2024 13:27
Adam Ondra na olympijských hrách v Paříži medaili nezískal. Česká naděje obsadila ve finále kombinace sportovního lezení šesté místo, když se jí nepovedla první část, bouldering. Česko má tak zatím na kontě stále jen dvě medaile. Dosud získali zlato Tomáš Macháč s Kateřinou Siniakovou v tenisovém mixu a bronz čeští kordisté v soutěži družstev.

Ondra byl po boulderingu, první části finále kombinace, z osmičlenného pole až sedmý. Jako jeden ze tří závodníků v něm ani jednou netopoval.

Zatímco na prvních dvou boulderech se Ondra dostal do druhé zóny a atakoval top, zbývající dva se mu nepovedly.

Ve třetí cestě nezapsal ani bod, ve čtvrté jen 4,8. S celkovým součtem 24,1 se dělil o sedmé místo se španělským obhájcem prvenství Albertem Ginésem.

V pondělní kvalifikaci boulderingu Ondra jeden top zdolal a obsadil páté místo.

Po středeční obtížnosti si celkově polepšil na třetí příčku, před ním skončili jen sedmnáctiletý Anraku a devatenáctiletý Brit Toby Roberts.

Anraku stejně jako průběžně druhý Američan Colin Duffy dosáhl v boulderingu ve finále na top dvakrát, třetí byl Roberts s více než šestibodovým mankem na čelo.

V lezení na obtížnost, druhé části finále, nastoupil Ondra do stěny už s vědomím, že nemůže získat medaili, ani kdyby zdolal cestu až na vrchol.

Český borec předvedl skvělý výkon a málem se dostal až k topu, chyběl mu jediný chyt. Připsal si tak 96 bodů ze 100 možných. Výš se nikdo z finálových účastníků nevyšvihl.

Šestou příčkou zopakoval rodák z Brna umístění z minulé olympiády v Tokiu, kde však byla součást kombinace i Ondrova neoblíbená rychlost. V té se v Paříži závodilo samostatně.

Vyhrál Toby Roberts z Velké Británie, stříbro bral Sorato Anraku a bronz Rakušan Jakob Schubert.