Samková se už těší na babiččinu bábovku, ještě předtím malovala dětem v Brně kníry

ČTK ČTK
21. 2. 2018 18:04
Eva Samková má po příletu z Pchjongčchangu nabitý program. Ve středu přijela bronzová medailistka ze snowboardcrossu na olympijský festival do Brna.
Eva Samková
Eva Samková | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Brno - Bronzová medailistka z Pchjongčchangu Eva Samková dnes dorazila na olympijský festival v Brně. Za čtyři hodiny rozdala úspěšná snowboardistka nespočet autogramů, při vyhlašování vítězů dětských soutěží namalovala nejlepším mladým sportovcům svůj oblíbený knír a stačila na dálku pozdravit účastníky stejné akce v Ostravě.

Ze sportovních nabídek si Samková vyzkoušela na skateboardu pumptrackovou dráhu, kde mladým adeptům vysvětlila základy správné jízdy. "Nejdůležitější je kopírovat boule a neskákat na nich," trpělivě vysvětlovala taje svého sportu školákům čtyřiadvacetiletá zlatá olympijská medailistka ze Soči 2014.

Hlasově už na tom dnes byla Samková o poznání lépe než po příletu z Pchjongčchangu. Stále ale hodně sípe a přiznala také, že je hodně unavená. "Včera jsem šla spát už v osm hodin večer. Neplánovaně jsem se ve čtyři ráno probudila, což jsem využila k tomu, abych fandila našim hokejistům v zápase s Amerikou. Vítězství jsem jim hodně přála. Věřím, že jim tento úspěch dodá sebevědomí a dosáhnou na některou z medailí," řekla novinářům Samková, která se hlavně těší na odpočinek a oblíbenou bábovku od babičky.

Hostem na olympijském festivalu byla i bývalá mistryně republiky v moderní gymnastice Monika Míčková. "Eva je pohodová holka, nesmírně přátelská. A zdá se mi, že je vždy nad věcí. Obdivuji ji hlavně v tom, že dokázala na dvou olympiádách po sobě vybojovat medaile," řekla ČTK Míčková, která předloni neuspěla v kvalifikaci na olympijské hry v Riu de Janeiro a o několik měsíců později zanechala aktivní činnosti.

Kromě Samkové se dnešní den na festivalu v Brně nesl také ve znamení paralympijských sportů, které představili zástupci Nadačního fondu Emil. Na programu bylo několik zápasů sledge hokejistů a exhibice krasobruslařů. Své umění předvedli Eliška Březinová, mistr světa ve sportovních dvojicích René Novotný a také mistr republiky z roku 1995 Jaroslav Suchý.

Olympijské parky v Brně a v Ostravě jsou otevřeny každý den od 9:00. Od neděle do čtvrtka je možno sportovat do 19:00, v pátek a v sobotu se brány sportovišť zavírají o dvě hodiny později. Vstupné je 50 korun, děti do 150 cm a senioři mají vstup zdarma. Brány obou olympijských parků se uzavřou v neděli večer.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy