reklama
 
 

Čtyři české medaile míří do Vrchlabí. Tam bude strašná kalba, předpovídá Erbanová

18. 2. 2018 16:46
Životospráva? S tou si teď olympijská medailistka Karolína Erbanová starosti dělat nemusí.

Kangnung - Bronzovou medaili, kterou dnes rychlobruslařka Karolína Erbanová vybojovala na olympijských hrách v Pchjongčchangu, slavnostně převezme až v úterý. První oslavu si však naplánovala už na dnešek.

"Dám si pivo. Mám žízeň, že ani nemůžu mluvit," smála se Erbanová, která se chystala do Českého domu naproti olympijské vesnici. Doprovod jí dělal nizozemský trenér Dennis van der Gun, pod jehož vedením se připravuje.

"Těší se na to už týden. Hned zpozoroval, že máme dům naproti vesnici, protože ten jejich Heineken je někde, nevím kde. Ptal se, jestli může být můj +1. Tak asi bude," uvedla.

Na životosprávu už nyní takový pozor dávat nemusí, rozhodla se totiž nestartovat na sprinterském mistrovství světa na začátku března.

"Jsem pivař a vinař, jak kdy. I když teď víc vinař, protože jsem v Holandsku. Ale jako český pivo, na něm jsem vyrostla," poznamenala pětadvacetiletá rychlobruslařka, která v Nizozemsku žije již čtyři roky.

Velkou radost jí před oslavou udělala i přítomnost snowboardistky Evy Samkové na stadionu. Obě totiž pocházejí z Vrchlabí a chodily spolu do školy. "Nevěděla jsem o tom, že přijde. To je neuvěřitelný, že máme obě bronz," uvedla Erbanová, která se s kamarádkou objímala na okraji hlediště.

Češi doposud získali v Pchjongčchangu šest medailí, o čtyři se postarali rodáci z krkonošského městečka. Narodili se zde i biatlonisté Michal Krčmář a Veronika Vítková. "Bude strašná kalba ve Vrchlabí," předpovídala Erbanová, jejíž výkony rodinní příslušníci sledovali jen na dálku.

"Sedí doma. Doufám, že ještě sedí, protože máma… To si vůbec nedokážu představit," uvedla. Se všemi se však zkoušela okamžitě telefonicky spojit.

autoři: ČTK, Sport | 18. 2. 2018 16:46

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama