reklama
 
 

Být jako Ledecká? Na to jsem moc líná, řekla Samková po návratu. Hlas měla jako Hurvínek

20. 2. 2018 18:39
Snowboardistka Eva Samková si bronzové medaile z Pchjongčchangu váží více než zlata ze Soči. Předtím jsem si tolik neuvědomovala, co olympiáda znamená, říká.

Praha - Eva Samková přivezla do Prahy bronzovou medaili ze snowboardcrossu. Podle trenéra Marka Jelínka pro ni byl zisk druhé olympijské medaile výrazně těžší než před čtyřmi lety v Soči. Samkovou provázely v sezoně zdravotní problémy i smutné události v osobním životě.

"Medaile si vážím víc"

"Mám teď jinou radost, protože už vím, jak je to těžké, udržet si výkonnost po celé ty čtyři roky a zopakovat úspěch," řekla Eva Samková polohlasně a hned se omluvila. "Zním jako Hurvínek," dodala. O hlas přišla, když fandila spolužačce ze základní školy, rychlobruslařce Karolíně Erbanové.

Pro Evu Samkovou se jednalo o výrazně jinou olympiádu než před čtyřmi lety v Soči. "Letošní jsem si užívala od začátku. Hrozně mě potěšilo, že mě zvolili vlajkonoškou. Byla to pro mě velká čest," vzala vyprávění od začátku.

"Před čtyřmi lety jsem si to neuvědomovala tolik, protože jsem si nikdy nepřála jet na olympiádu. V dětství jsem nad tím vlastně nikdy neuvažovala," pokračovala v tom, jak se její přemýšlení změnilo.

Rozhodla poslední klopená zatáčka

Olympijská medailistka neměla ve finálové jízdě moc času na přemýšlení. "Ve třetí klopence jsem si říkala, že to není úplně ono," vzpomínala na momenty ze závodu. "Věřila jsem si do poslední klopenky, která mi pomohla v semifinále. Díky ní jsem vyhrála," dodala.

V cíli ji ovšem čekaly dlouhé desítky sekund čekání na potvrzení výsledku, protože situace u cílové čáry byla hodně těsná. Podobně jako Ester Ledecká pro jistotu čekala v cíli na definitivní výsledek, než začala oslavovat.

"Nevěřila jsem tomu ani v cíli, nebyla jsem si jistá, jestli nebude fotofiniš," dodala. Na to, aby stejně jako Ledecká přesedlala na lyže, nemyslí. "Jsem na to moc líná," smála se Samková.

Eva Samková trávila také nějaký čas na olympiádě podporováním ostatních českých sportovců. Při fandění Karolíně Erbanové dokonce přišla o hlas.

"Nemůžu říct, jestli jsem si víc užila bronz Karolíny Erbanové, nebo můj. Nezažila jsem, že bych takto někdy byla u medaile na olympiádě někoho z mých kamarádů. Byla jsem rozhodně nervóznější než u svého vlastního závodu," komentovala zisk zatím poslední české medaile v Pchjongčchangu.

"Kája si to hrozně zaslouží. Tráví celý rok v Nizozemsku bez rodiny, aby mohla trénovat," popsala zákulisí úspěchu české rychlobruslařky. Kromě jejího závodu byla i na hokeji Česko - Kanada.

Po vítězství čepovala pivo

Její vlastní realizační tým nestihl slavnostní vyhlášení medailí, protože oslavoval vítězství na pivu. Samková pro to ale má pochopení, sama zlatavý hořký nápoj čepovala přímo v Českém domě po své bronzové jízdě.

V neposlední řadě si Eva Samková pochvalovala zázemí českého týmu a skvělou atmosféru. "Od Američanů mám ohlasy, že Český dům je nejlepší v celé vesnici," pokračovala ve vyprávění o olympiádě.

V dějišti her se spřátelila s biatlonistkami, které bydlely velmi blízko. "Psaly jsme si vzkazy na dveře, potkávaly jsme se v jídelně, vzájemně jsme si gratulovaly. Bylo to super," zakončila vyprávění. V příštích dnech se vydá za rodinou a navštíví také olympijský festival v Brně.

autor: Marek Janoš | 20. 2. 2018 18:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama