Domů už nepřijedeme poražení. Je to paráda a ve stíhačce je vše možné, prohlásil Rybář

ČTK ČTK
11. 2. 2018 17:55
Šéftrenér biatlonové reprezentace Ondřej Rybář je rád, že se Vítkové a Krčmářovi podařilo získat medaile hned v prvních závodech. Pchjongčchang a Soči ale nesrovnává.
Ondřej Rybář věří, že na výkon Michala Krčmáře (na snímku) navážou ostatní.
Ondřej Rybář věří, že na výkon Michala Krčmáře (na snímku) navážou ostatní. | Foto: Reuters

Pchjongčchang - Dva závody, dvě medaile. Biatlonisté na olympijských hrách v Pchjongčchangu potvrzují, že momentálně patří mezi nejúspěšnější české sporty. Velkou radost z toho má i šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář, který věří, že jeho svěřenci ještě v Koreji neřekli poslední slovo.

"Jsem rád, že se to povedlo jak holkám, tak klukům. A jak jsem už říkal po prvním závodě, domů už nepřijedeme poražení," řekl Rybář. "Nechci říct, že si zbytek olympiády užijeme, protože tu máme spoustu závodů, ve kterých nám o něco půjde. Je ale příjemné, že kluci a holky dokázali, že ta síla v nich je," podotkl.

I před čtyřmi lety v Soči získali Češi zásluhou třetího Jaroslava Soukupa medaili hned v prvním závodě, v Pchjongčchangu ale odstartovali ještě lépe. "Já tohle vůbec nesrovnávám, protože Soči pro mě byla úžasná olympiáda, kde to byl spíše splněný sen. Byla tam medaile, na kterou jsme čekali, ale že tady budeme mít ze dvou závodů dvě medaile, tak to jsem nečekal," přiznal Rybář.

Na druhou stranu si uvědomuje, že i bez zraněné Gabriely Koukalové, která byla v minulé sezoně jasnou českou jedničkou, je tým hodně silný. "Máme potenciál, aby se v každém závodě bojovalo. Před olympiádou jsem říkal, že budeme chtít být do deseti, protože se potvrdilo, že tam už je to kousíček. Je to paráda," uvedl.

Stříbrný Michal Krčmář i bronzová Veronika Vítková budou mít v pondělí šanci navázat na své úspěchy ve stíhačce, do které odstartují ze druhého respektive třetího místa. "Startovní pozice nemají špatné, ale budou to mít těžké," řekl Rybář.

Už po sprintu žen říkal, že ve stíhačce se favoritky, které chybovaly, bude chtít ve stíhačce dotáhnout. "V Soči třeba byla Gábina daleko, ale dotahovala se a skončila čtvrtá. Ve stíhačce je vše možné," upozornil Rybář a k Vítkové a Krčmářovi dodal: "Nebudou to mít lehké, ale ukázali, že se jich soupeři mohou bát."

 

Právě se děje

před 14 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy