Medaile jí málem přimrzla k zubům. Už vím, že to nebyla sranda, usmívala se Vítková s bronzem

Veronika Vítková
Biatlonistka Veronika Vítková se už může těšit z bronzové medaile za životní úspěch na olympijských hrách v Pchjongčchangu.
Cenný kov vybojovala v sobotu v mrazivém větru ji v sobotu vybojovala...
... a v arktických podmínkách s teplotami hluboko pod bodem mrazu ji v neděli převzala.
Přestože bylo velmi chladno,...
Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková
ČTK ČTK
11. 2. 2018 12:47
Biatlonistka Veronika Vítková se už může těšit z bronzové medaile za životní úspěch na olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Pchjongčchang - Přestože bylo velmi chladno, Vítkové před vyhlášením, v jeho průběhu ani po skončení slavnostního ceremoniálu nezmizel úsměv z tváře.

"Jaký je to pocit? Nádherný, ani nevím, co k tomu říct. Teď už vím, že to nebyla sranda. A mám ji," usmívala se Vítková s medailí za třetí místo ve sprintu na krku. V sobotu, bezprostředně po závodě, si také užila stupně vítězů, na cenný kov si však musela ještě téměř 24 hodin počkat.

Velký chlad ji o náladu nepřipravil. "Už mi málem přimrzla k zubům. Je krásná," řekla Vítková, která tradičně pro fotografy pózovala zakousnutá do medaile. "Není úplně teplo, fouká, ale za tohle to určitě stojí," uvedla.

Bezprostředně po závodu devětadvacetiletá biatlonistka přiznala, že jí stále nedochází, co dokázala. Teď už to ví. "Na pódiu mi to došlo, člověk byl dost naměkko. Byl to pěkný pocit," řekla Vítková, která byla před čtyřmi lety v Soči členkou stříbrné smíšené štafety.

Vítková bude mít v pondělí další šanci rozšířit medailovou sbírku, představí se ve stíhačce. "Teď se budu snažit co nejvíc si odpočinout. Po závodě se mi to úplně nepodařilo, do vesnice jsem se nedostala před druhou," poukázala na dlouhou dobu strávenou na dopingové kontrole. "Přijde mi, že dneska jsem se od rána nezastavila. Snad si budu moci teď chvilku lehnout a nabrat síly do zítřejšího závodu," přála si.

I přes dnešní večerní slavnost se chce rychle začít koncentrovat na druhý olympijský start. "Už by to asi chtělo začít," pousmála se Vítková. "Ale dokážu se zkoncentrovat, žiju závod od závodu. Myslím, že se mi letos dařilo se na ně soustředit, koncentrovat, nemyslím, že by to teď mělo být jinak," uvedla Vítková.

Bude se snažit udržet na vítězné vlně. "Sama vím, že to jde, že tam můžu jezdit s nejlepšíma a bojovat o medaili. V biatlonu se ale může stát cokoli. Uvidíme, co další závod," řekla s tím, že medaili si vystaví v pokoji. "Budu si ji tam střežit a hlídat. Jestli přijde hodně návštěv? Uvidíme," dodala Vítková.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

Další zprávy