Pinturault vyhrál třicátý závod v kariéře. Po paralelním obřím slalomu vede SP

27. 11. 2020 19:53
Francouzský slalomář Alexis Pinturault vyhrál paralelní závod Světového poháru v rakouském středisku Lech/Zürs. Ve finále porazil Nora Henrika Kristoffersena rozdílem jedenácti setin sekundy v součtu dvou jízd a připsal si 30. vítězství v seriálu. Jako první muž dokázal triumfovat v šesti různých disciplínách.
Alexis Pinturault.
Alexis Pinturault. | Foto: Reuters

Třetí místo v teprve druhém závodu mužů v této sezoně SP vybojoval Němec Alexander Schmid, který v duelu o bronz porazil domácího Adriana Pertla.

Jediný český zástupce Kryštof Krýzl do vyřazovací části nepostoupil. Čtyřiatřicetiletý sjezdař obsadil v dopolední kvalifikaci 49. místo a zůstal daleko za postupovou šestnáctkou i bodovanou třicítkou.

Pinturault, jenž byl v úvodním obřím slalomu sezony v Söldenu čtvrtý, se po dnešní výhře ujal vedení v průběžném pořadí SP. Druhý je Kristoffersen před vítězem ze Söldenu Lucasem Braathenem.

SP ve sjezdovém lyžování v Lech/Zürsu (Rakousko):

Muži - paralelní závod:

1. Pinturault (Fr.), 2. Kristoffersen (Nor.), 3. Schmid (Něm.), 4. Pertl (Rak.), 5. Bissig, 6. G. Caviezel (oba Švýc.), 7. Luitz (Něm.), 8. Hirschbühl (Rak.), …49. K. Krýzl (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 38 závodů): 1. Pinturault 150 b., 2. Kristoffersen 125, 3. Braathen (Nor.) 113, 4. G. Caviezel 100, 5. Odermatt (Švýc.) 80, 6. Schmid 76.