MS v biatlonu 2020

Mistrovství světa v biatlonu 2020 proběhne v Itálii na stadionu Südtirol Arena v Antholz-Anterselvé 12. - 23. února. Na programu MS je 12 disciplín - mužské i ženské sprinty, vytrvalostní i stíhací závody, štafety a závody s hromadným startem.

Areál, kde budou závody probíhat, leží v nadmořské výšce 1634 metrů. Jedná se o tradiční biatlonový areál, v roce 2026 se zde budou probíhat dokonce závody v rámci olympijských her.

Přiznejme si, že český biatlon není na vrcholu, říká Hamza. Nové Město zasype štěpkou
Biatlon

Šéf biatlonového svazu Jiří Hamza úspěch reprezentantů nepřeceňuje a raději se soustředí, aby zvládl pořadatelství závodů.
Davidová myslela, že při masáku zemře, Moravec doběhl jedenáctý
Biatlon

Špatná střelba odsoudila české závodnice v nedělním závodě s hromadným startem na MS v italské Anterselvě až na chvost výsledkové listiny.
Biatlonista Loginov po razii nenastoupí do závěrečného závodu světového šampionátu
Biatlon

Ruský biatlonista Alexandr Loginov na mistrovství světa v Anterselvě nenastoupí do nedělního závěrečného závodu s hromadným startem.
Italská policie prohledala pokoj biatlonisty Loginova, zabavila mu mobil i počítač
Biatlon

Italská policie dnes kvůli podezření z dopingu prohledala hotel v Anterselvě, ve kterém během mistrovství světa bydlí ruští biatlonisté.
Češky v průběhu štafety útočily na medaili, muži byli až třináctí
Biatlon

Štafeta českých biatlonistek byla po poslední střelbě bronzová, Eva Puskarčíková ale vinou pomalejšího běhu klesla na čtvrtou příčku.
Český biatlonový mix skončil až čtrnáctý. Skeptický bych nebyl, prohlásil šéftrenér
Biatlon

Titul obhájili Norové Johannes Thingnes Bö a Marte Olsbuová Röiselandová.
Moravec skončil ve vytrvalostním závodu šestnáctý, zlato má po třech letech Fourcade
Biatlon

Michal Krčmář, který měl jako Moravec na střelnici tři chyby, skončil třiadvacátý.
Sdílená radost a pištění české dvojice. Davidovou a Puskarčíkovou potěšila desítka
Biatlon

Markéta Davidová i Eva Kristejn Puskarčíková si povedeným vytrvalostním závodem na MS zajistily start v závěrečném závodu s hromadným startem.
Vytrvalostní závod na MS ovládla Wiererová, dvě Češky doběhly v první desítce
Biatlon

Vytrvalostní závod biatlonistek na 15 kilometrů vyhrála Italka Dorothea Wiererová. Nejlepší z Češek, Markéta Davidová, doběhla osmá.
Komentář: Lidem by se udělalo špatně. Biatlon medailemi odpověděl na nenávist
Biatlon

Bronzové biatlonové úspěchy smíšené štafety a Lucie Charvátové zavdaly příčinu ke znovuotevření citlivého tématu.
Charvátová po propadáku: O tomhle sport je, v tom je krása biatlonu
Biatlon

Nepovedený stíhací závod nezkazil Lucii Charvátové náladu. Nečekaný bronz ze sprintu na mistrovství světa v Anterselvě stále rozjasňuje její mysl.