MS v biatlonu • Anterselva • 15:00

Masák mužů

Dobrý den, vítejte u online přenosu biatlonového závodu mužů s hromadným startem v rámci MS z italské Anterselvy. Startuje se v 15:00. 

Tak a je to tady. Doufám, že jste se všichni parádně najedli a jste připraveni. Čeká nás totiž úplně poslední závod biatlonového mistrovství světa. V Anterselvě nás čeká mužský závod s hromadným startem. Divácky atraktivní disciplína, závod na patnáct kilometrů. Poběží se tedy pět okruhů po třech kilometrech a 4x se bude střílet. Ve hře dnes bude jen jediný Čech. 

Za sebou máme už masák žen. Ten se českému triu Davidová, Puskarčíková, Charvátová příliš nevyvedl střelecky a k dobrému umístění měly všechny závodnice daleko. Své páté zlato a celkově sedmou medaili ze sedmi závodů vybojovala Norka Marte Olsbuová Röiselandová. 

Startovní listina

 

1. Emilien Jacquelin (FRA)
2. Martin Fourcade (FRA)
3. Quentin Fillon Maillet (FRA)
4. Johannes Thingnes Bø (NOR)
5. Dominik Landertinger (AUT)
6. Tarjei Bø (NOR)
7. Simon Desthieux (FRA)
8. Benedikt Doll (GER)
9. Johannes Dale (NOR)
10. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
11. Arnd Peiffer (GER)
12. Matvej Jelisejev (RUS)
13. Johannes Kühn (GER)
14. Jakov Fak (SLO)
15. Sebastian Samuelsson (SWE)
16. Felix Leitner (AUT)
17. Philipp Horn (GER)
18. Peppe Femling (SWE)
19. Lukas Hofer (ITA)
20. Krasimir Anev (BUL)
21. Jesper Nelin (SWE)
22. Nikita Poršněv (RUS)
23. Ondřej Moravec (CZE)
24. Martin Ponsiluoma (SWE)
25. Martin Otčenáš (SVK)
26. Dmitro Pidručnij (UKR)
27. Julian Eberhard (AUT)
28. Benjamin Weger (SUI)
29. Dominik Windisch (ITA)
30. Artěm Prima (UKR)

Na startu je jen jediný český zástupce. Tím je Ondřej Moravec, do závodu se po mizerných výkonech na celém mistrovství neprobojoval ani Michal Krčmář. 

 

Kdo však ale na startu chybí, to je Rus Alexander Loginov. Ten měl startovat s číslem jedna, jenže vítěz sprintu se po včerejší policejní razii údajně necítí dobře. Zda-li je za tím něco víc, to nebudeme spekulovat. Při kontrole mu včera byl zabaven mobil i počítač. Na startu jej nahradí Ukrajinec Prima. 

Ruský biatlonista je trnem v oku biatlonového světa už pěkný pár let. Velké problémy s ním má například hvězdný Francouz Martin Fourcade. 

Právě Martin Fourcade bude opět patřit k největším favoritům. Francouz už ovládl vytrvalostní závod, vyhrál také v mužské štafetě a bral bronz ze sprintu. Má tedy relativně splněno, rozhodně by se ale nechtěl vzdát další možnosti bojovat o zlato. Zlato by rád vybojoval konečně i Johannes Thingnes Bö. Ten sice má už dvě zlata ze štafet, jenže z individuálních závodů má jen dvě stříbra ze stíhačky a vytrvalostního závodu. Pro takovou hvězdu je start bez individuálního závodu zklamáním, nikdo tak asi dnes nebude tak motivován jako Nor. Uspět by ale chtěli i rychlí Francouzi Jacquelin či Fillon Maillet nebo další Norové či Němci. 

V italské Anterselvě je vše připraveno na start posledního závodu tohoto mistrovství světa. 

Poslední závod letošního světového šampionátu byl odstartován. 

Tradičně se jede v prvním kole pospolu a ne v tak brutálním tempu, i tak se snaží ale v úvodu hlavní dva favorité Fourcade a Johannes Bö udávat tempo. 

Jsme 300 metrů od první střelecké položky. V první pětce 4 Francouzi a Johannes Bö. 

Johannes Bö zvládl první položku čistě. Jednu chybu ale mělo francouzské trio Fillon Maillet, Fourcade i Jacquelin. 

Ondřej Moravec zvládl první střelbu čistě a je v první desítce. 

V čele teď jede Slovinec Jakov Fak, jediný čistý Francouz Desthieux jede také v přední skupince, stejně jako bratři Bö nebo Němec Doll. 

Vepředu i i další Nor Johannes Dale. 

Fourcade až šestnáctý, Jacquelin sedmnáctý a Fillon Maillet 19. 

Ondřej Moravec po 4,5 km na desátém místě. 

V čele teď jede pětice, první trio je norské, bratři Bö a Johannes Dale, s nimi drží tempo jen Němec Doll a Rakušan Eberhard. 

Johannes Bö, Tarjei Bö i Johannes Dale střílí čistě. Norský trojboj v čele bude pokračovat. Němec Doll i Rakušan Eberhard chybovali. 

Od čtvrtého do šestého místa jedou tři Francouzi Desthieux, Fillon Maillet a Jacquelin. Fourcade opět chyboval jednou. 

Ondřej Moravec jednou minul. 

Fillon Maillet je z trojce Francouzů nejrychlejší a připojil se k Norům a další dva kolegy nechal za sebou. 

Fourcade stále desátý se ztrátou 37 vteřin, Ondřej Moravec je třináctý. 

Přijíždíme na třetí položku, první vestoje. 

Johannes Bö je jako jediný čistý střelec po třetí položce! Dale musí na jedno trestné kolo, Tarjei Bö i Fillon Maillet na jedno. 

Fillon Maillet druhý se ztrátou 17 vteřin, třetí je Desthieux, čtvrtý Tarjei Bö, po ně, Jacquelin a Fourcade. 

Ondřej Moravec zastřílel skvěle a je osmý. 

Johannes B§o zvyšuje náskok, na Fillona Mailleta má náskok už 24 vteřin. O dalších deset vteřin zpět Desthieux a Tarjei Bö. 

25,2 vteřin náskok Johannese Bö na Fillona Mailleta. Tarjei Bö a Desthieux ztrácí 37 vteřin. Fourcade a Jacquelin dalších 10 navíc. 

Johannes Bö jede  čele sólojízdu. I pokud udělá na poslední položce jednu chybu, mohlo by mu to stačit na to, aby udržel vedení. Náskok Nora činí 26 vteřin. 

Tarjei Bö je třetí, ztrácí už 401 vteřin, ale nepatrně odjel Desthieuxovi. 

Johannes Bö jde střílet o zlato. 

Johannes Bö zvládl dnešní závod s hromadným startem střelecky čistě a dojede si pro zlato!

Fillon Maillet jednou minul. 

Tarjei Bö musí také na jeden okruh. 

Fourcade i Desthieux chybovali, čistě pálil Jacquelin. 

Fillon Maillet je druhý o 45 vteřin, třetí je Jacquelin se ztrátou 55 vteřin. 7 vteřin ztrácí Tarjei Bö na třetí místo. 

Ondřej Moravec jednou minul na poslední stojce. Stále je ale osmý. 

Johannes Bö dokonce ještě lehce navýšil náskok, Fillon Maillet ztrácí 50 vteřin. Tarjei Bö dojel Jacquelina a bude bojovat o třetí místo. 

Fillon Maillet sice ztrácí 49 vteřin, ale taky má 22 vteřin náskok na třetí místo. O tu bojují v kontaktu Jacquelin a Tarjei Bö. 1500 metrů do cíle. 

Ondřej Moravec klesl lehce na 12. místo. Na trati ho pár běžců předběhlo. 

Tarjei Bö už je před Jacquelinem. 

Johannes Bö se dočkal i individuálního zlata v posledním závodě tohoto šampionátu. Dnes byl bezchybný, skvěle střílel a nedal nikomu šanci. 

Druhý končí Quentin Fillon Maillet, třetí místo vybojoval v cílové rovince Jacquelin před Tarjeim Bö. 

Pátý další Francouz Desthieux, Fourcade až sedmý. 

Ondřej Moravec celkem 2x chyboval a skončil jedenáctý. 

Ondřej Moravec byl jediným českým zástupcem v poslední závodě na MS. V masáku si počínal velmi dobře, celkem chyboval dvakrát a doběhl na velmi dobrém jedenáctém místě, takže může být relativně spokojen.

 

Pro zlato si dojel Johannes Thinghnes Bö, ten už měl na mistrovství dvě individuální stříbra, jedno ze štafety a dvě zlata ze štafety. Jenže zlato individuální mu chybělo. Dnes byl ale plně koncentrován, smáznul všech 20 terčů a na lyžích opět dominoval. Zlato tak získal na poslední chvíli. Stříbro bral Francouz Fillon Maillet a bronz jeho krajan Jacquelin. 

 

Ode mě a celkově z biatlonového mistrovství světa to bylo vše. za celou redakci vám děkujeme za přízeň a přejeme hezký zbytek víkendu. 

Právě se děje

před 17 minutami

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty UK Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu. Oznámil to ve středu na svém Twitteru. Fakultu musel Kukal opustit ke konci března kvůli příspěvkům na sociálních sítích a vyjádřením vůči některým členkám akademické obce. Na fakultě skončil po dohodě ke konci března.

"Vy, kdo máte zájem i nadále sledovat moje tweetování za veřejnou instituci, přidejte si @narodniknihovna," uvedl Kukal, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy