VIDEO Kubica jel jako tank, přesto už v Portugalsku skončil

Radek Vičík Radek Vičík
12. 4. 2013 23:00
Expilotovi formule 1 nevyšla premiéra v mistrovství světa v rallye podle jeho představ.
Robert Kubica ve čtvrté RZ Portugalské rallye trochu pročísnul remízek, při čemž si poškodil chladič a pneumatiku. Kvůli zničeným gumám nakonec v soutěži i skončil. | Video: youtube.com

Faro - S velkými nadějeme vstupoval bývalý pilot formule 1 Robert Kubica do své premiérové soutěže v MS v rallye.

V Portugalsku usedl do vozu Citroën DS3 RRC a v rámci kategorie WRC2 od prvních stovek metrů rychlostních zkoušek bojoval o první příčku.

Jenže Polák znovu potvrdil, že je zatím na rallye až příliš rychlý. Nejdřív ve čtvrté rychlostní zkoušce vyjel mimo a jen tak tak se vrátil zpěta na trať (více na videu nahoře). I když si poškodil chladič a gumu, bez problémů dorazil do servisní zóny.

Osudný se Kubicovi stal 250 km dlouhý přejezd k závěrečné páteční rychlostní zkoušce v Lisabonu. V něm znovu píchnul a protože už neměl další rezervu, musel z rallye předčasně odstoupit.

Přes vyřazení byl jezdec se svým vytopením spokojený. "Jsem překvapený. Na rychlostních zkouškách jsem jel velmi dobře. Nemůžu říct, že jsme šťastný. Je přede mnou ještě dlouhá cesta . Ale jsem tu prvně na šotolině a docela mi to šlo," řekl Kubica.

 

Právě se děje

Další zprávy