Vrakoviště na startovní čáře. Závod IndyCar na oválu začal velkou bouračkou

Vrakoviště na startovní čáře. Závod IndyCar na oválu začal velkou bouračkou
Po okruhu Barber Motorsports Park a ulicích St. Petersburgu se šampionát IndyCar letos poprvé vydal na ovál. Zatímco sobotní závod na Texas Motor Speedway proběhl relativně bez problémů, v neděli došlo k hromadné havárii hned při startu podniku nazvaném Xpel 375. Podívejte se na video.
Malér začal ve chvíli, kdy v nájezdu ke startovní čáře Pietro Fittipaldi (na snímku) zavadil o zadní část monopostu Sébastiena Bourdaise.
Ale škody na formulích byly milionové.
Fittipaldi se bránil tím, že mu vozy před ním uzavřely dráhu a on se kolizi nemohl nijak vyhnout.
Foto: Reuters
rav rav
3. 5. 2021 18:02
Podívejte se na video a fotografie z hromadné havárie při startu nedělního závodu IndyCar XPEL 375 na Texas Motor Speedway. Zámořská série se letos poprvé vydala na ovál a byla z toho hned pěkná mela.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy