Týmová režie Ferrari? Dodatečná pokuta se nekonala

Ivo Pospíšil
8. 9. 2010 18:20
Světová rada motorismu už žádný trest nedala
Fernando Alonso v cíli
Fernando Alonso v cíli | Foto: Sport

Paříž - Italská stáj Ferrari již nebude více trestána za prokázanou (a přitom zakázanou) týmovou režii, které se dopustili jejich jezdci Fernando Alonso a Felipe Massa při červencové VC Německa.

Rozhodla o tom ve středu Světová rada motorismu, která se spíše v Paříži shodla na tom, že by týmová režie měla být v budoucnu povolena.

Čtěte také:
Týmová režie Ferrari? Stáj se dozví svůj trest v září
Ferrari vzkazuje: Jste pokrytci. Týmová režie byla vždy
Bývalý šampion F1 Lauda: Ferrari čeká pořádný flastr

Jediný trest tak Ferarri dostalo hned po závodě, kdy ji FIA udělila pokutu ve výši 100 000 dolarů.

V průběhu závodu totiž představitelé stáje instruovali dosud vedoucího Brazilce Massu, aby před sebe pustil za sebou jedoucího týmového kolegu Fernanda Alonsa.

Španěl měl (a má) totiž na svém kontě více bodů a případná výhra by ho dostala zpět do hry o titul.

"Fernando Alonso je rychlejší než ty. Můžeš mi potvrdit, že si to pochopil?" slyšel v kokpitu svého monopostu Massa.

Jasnou zprávu nakonec pochopil a později Španěla pustil před sebe. Sám pak dojel do cíle na druhém místě. Celý incident ovšem následně vyvolal širokou odezvu, oba piloti sice spolupráci před novináři odmítali, fanoušky však příliš nepřesvědčili.

Vedoucí představitelé se později i proti kritice a stotisícové pokutě ohradili s tím, že využívání týmové režie je ve formuli 1 veřejným tajemstvím.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Při požáru panelového domu v Kladně zemřela žena, 14 zraněných

Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči evakuovali 115 lidí. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém výbuchem a následným požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadýchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy