V belgickém Spa kraloval Lewis Hamilton a vede šampionát F1

V belgickém Spa kraloval Lewis Hamilton a vede šampionát F1
Nejlepší start měl Lewis Hamilton
Zhuštěná situace po startu
Lewis Hamilton v závěsu s Jensonem Buttonem
Sebastian Vettel nezažil úspěšný závod
Foto: Reuters
Reuters Reuters
29. 8. 2010 17:40

Lewis Hamilton si ve Spa - Francorchamps stylem start cíl vybojoval třetí letošní vítězství ve formuli 1 a zároveň i návrat na první příčku průběžného pořadí. Jeho největší konkurent a vítěz kvalifikace Mark Webber měl na začátku VC Belgie technické potíže, ale nakonec dojel na druhé příčce.

 

Právě se děje

před 14 minutami

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy