Lacko je zpátky ve hře. Na Slovakia Ringu byl v sobotu dvakrát třetí

Radek Vičík Radek Vičík
6. 7. 2019 18:46
Orechová Potôň (od našeho zpravodaje) - Adam Lacko v Buggyře dal zapomenout nevydařenému představení v Maďarsku a v obou sobotních závodech ME tahačů na okruzích na Slovakia Ringu vystoupal na stupně vítězů.
Adam Lacko v Buggyře na závodě ME tahačů na Slovakia Ringu 2019
Adam Lacko v Buggyře na závodě ME tahačů na Slovakia Ringu 2019 | Foto: Radek Vičík

Český jezdec tak napravil zisk pouhých devíti bodů, které si kvůli technickým problémům nového speciálu VK50 odvezl z Hungaroringu. Jen během prvního dne slovenského dílu šampionátu jich nasbíral dvacet. "Dneska jsem spokojený, dvě třetí místa jsou skvělá," uvedl jezdec, který se letos vrátil ke svému startovnímu číslu 55.

Lacko si do prvního závodu vybojoval místo ve druhé startovní řadě. Ale jezdci si bojů na trati dlouho neužili. Po chvíli zavlály červené vlajky, protože německý pilot André Kursim skončil v únikové zóně a nemohl vyjet ven.

Po restartu si pilot Buggyry držel čtvrtou pozici. Tu si brzy vylepšil na úkor Antonia Albaceteho. Zkušený Španěl pak začal ztrácet výkon svého MANu a nakonec odstoupil. Lacko se postupně přibližoval za druhou Steffi Halmovou, zatímco v čele jednou lídr seriálu Jochen Hahn jel jasně za dalším vítězstvím.

Dvě kola před koncem 34letý Čech svoji německou soupeřku dohnal, ale její výborná defenzivní jízda zabránila další změně pořadí. Lacko se tak po maďarské pauze znovu vrátil na stupně vítězů.

Do druhé jízdy s otočenou nejlepší osmičkou sice z první řady vyrazil Lackův týmový kolega Oly Janes, ale Brit se krátce po startu propadl. Naopak Lacko získával pozici za pozicí a brzy se ocitl na čtvrté příčce za bojovným Norbertem Kissem.

Maďar se dlouho nedal, útokům pilota Buggyry podlehl až v předposledním kole. "Využil jsme jeho chyby, takže se mi ve výjezdu ze zatáčky podařilo dostat na vnitřní stopu a tu jsme si už uhájil," popsal rodák z Čeladné rozhodující manévr.

Český pilot tak znovu získal jen málo času zaútočit na Halmovou, která tak obsadila druhé místo. Pro vítězství si dojel její krajan, Sasha Lenz.

V průběžném pořadí seriálu se Lacko ziskem 73 bodů posunul na pátou příčku. A co je pro něj a jeho stáj Bugygra důležité, od bronzu ho nyní dělí pouze pět bodů, stříbrná příčka je dál jen o dalších sedm bodů. V čele jasně kraluje Hahn, který vybojoval 120 bodů.

"Dneska bylo důležité šetřit pneumatiky. Za takového počasí musíte jet hlavou. V závěru mělo mé auto lepší jízdní vlastnosti a to mi pomáhalo s boji se soupeři," připomněl Lacko vedro, které v sobotu na Slovakia Ringu panovalo.

Třetí díl evropského šampionátu pokračuje na jihu Slovenska v neděli další dvojicí bodovaných jízd.

Závod mistrovství Evropy tahačů na Slovakia Ringu:.

1. jízda: 1. Hahn 22:17,667, 2. Halmová (oba Něm./Iveco) -3,644, 3. Lacko (ČR/Buggyra) -3,799.

2. jízda: 1. Lenz (Něm./MAN) 22:18,229, 2. Halmová -1,834, 3. Lacko -2,226.

Průběžné pořadí: 1. Hahn 120, 2. Halmová 85, 3. Kiss (Maď./Mercedes) 78, …5. Lacko 73.

FIA ETRC 2019 - 03 SLOVAKIA RING | Video: BUGGYRA brand
 

Právě se děje

před 4 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
Další zprávy