Lacko si vybral smolný den: diskvalifikace, pak lítý boj a ztráta vedení v seriálu

Radek Vičík Radek Vičík
22. 6. 2019 17:21
Kalibrace omezovače rychlosti spojená s vývojem nového závodního speciálu stála Adama Lacka v sobotních závodech na Hungaroringu velkou porci bodů. Pilot Buggyry se v průběžném pořadí ME tahačů na okruzích posunul z vedení na třetí pozici.
Adam Lacko v Buggyře na závodě ME tahačů na Hungaroringu 2019.
Adam Lacko v Buggyře na závodě ME tahačů na Hungaroringu 2019. | Foto: Radek Vičík

Mogyoród (Od našeho zpravodaje) - Český jezdec byl sice v ranní kvalifikaci čtvrtý a hned v první zatáčce úvodní jízdy postoupil na druhou příčku, z konečných výsledků byl ale vyškrtnut.

Na vině bylo trojí překročení rychlostního limitu. Za to určují pravidla nemilosrdně jediný trest - vyloučení. Podle informací deníku Aktuálně.cz za to může kalibrace omezovače rychlosti, která se u nového vozu s přepracovaným motorem se vstřikováním common rail musí na každý okruh provádět zvlášť. Buggyra pro Lacka na letošní rok připravila zbrusu nový speciál VK 50 s přestavěným vlastním agregátem Gyrtech.

"Je to daň vývoji. Nikdo nemohl čekat, že všechno půjde bez problémů. Nemá cenu nad tím brečet, zítra je nový den," uvedl 34letý pilot.

Lacko na Hungaroringu startoval do druhé jízdy z posledního místa. Něco takové zažil před dvěma léty tak na maďarském okruhu, kde mu tehdy v první jízdě shořel tahač.

Přesto se dokázal probít startovním polem až na konečnou osmou příčku. V šampionátu po šesti jízdách vede obhájce titulu Jochen Hahn s 67 body. Druhý je další veterán, Antonio Albacete ze Španělska (53). Lacko na něj ztrácí šest bodů.

V neděli jsou v Maďarsku na programu opět dvě bodované jízdy. Po hlavní, více bodované, následují druhá s otočenou první osmičkou na startu.

Závody mistrovství Evropy tahačů v Budapešti:

1. jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 26:10,214, 2. Albacete (Šp./MAN) -3,571, 3. Rodrigues (Portug./MAN) -11,799, …Lacko (ČR/Buggyra) diskvalifikován.

2. jízda: 1. Lenz (Něm./MAN) 26:03,941, 2. Reinert -7,653, 3. Halmová (oba Něm./Iveco) -8,467, …8. Lacko -12,212.

Průběžné pořadí: 1. Hahn 67, 2. Albacete 53, 3. Lacko 47.

Buggyra zažila na Hungaroringu hororový víkend | Video: BUGGYRA brand
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy