"Katoda Holomóc" Lacka nevykolejila. Problémy k novému speciálu prostě patří, říká

Radek Vičík Radek Vičík
25. 6. 2019 18:17
Adam Lacko se během závodního víkendu na Hungaroringu cítil asi dost podobně jako Luděk Sobota v populární komedii Jáchyme, hoď ho do stroje! Pilota Buggyry sice netrápila "chybná elektronka E13 z podniku Katoda Holomóc", ale stávkující elektronika nového speciálu VK50 mu v Maďarsku dovolila získat pouhých devět bodů.
Adam Lacko.
Adam Lacko. | Foto: Buggyra

Mogyoród (od našeho zpravodaje) - Nejprve to byly komplikace s omezovačem rychlosti, které dokonce znamenaly vyloučení z prvního  sobotního závodu. Když už se zdálo, že nepovedený víkend může mít vítěznou tečku, zklamala elektronika ovládající výkon motoru. 34letý jezdec místo boje o vedení jen zvolna dokroužil do boxů.

"Vypálilo se nějaké relé nebo co to je. Je to velké jen dva krát dva milimetry," prohodil udiveným tónem Lacko v rozhovoru pro Aktuálně.cz, Deník a Truck Magazín.

"Hm, hm, šesté místo. A kolik ztrácím na Jochena? A kolik na druhé místo?" ptal se Lacko, když od českých novinářů v boxech na Hungaroringu zjišťoval aktuální stav evropském šampionátu tahačů na okruzích a svoji ztrátu na obhájce titulu Jochena Hahna. Ta nyní činí 41 bodů.

Zatímco první víkend seriálu v Misanu proběhla premiéra zbrusu nové Buggyry VK50 až nečekaně hladce a Lacko odjížděl jako lídr, v Maďarsku se naplno projevily "porodní bolesti" kompletně předěláno závodního speciálu i jeho agregátu.

"To se dalo čekat. To je prostě motorsport. Ale musím všechno hodit za hlavu a netrápit se tím. Neudělal jsem chybu já. Ani kluci, že by třeba špatně upevnili kolo. Nemůžu jít za nima a vynadat jim. Za takové problémy nikdo nemůže," filozofoval rodák z Čeladné.

Ovšem radost z vývoje události na trati známé z kalendáře F1 pochopitelně neměl. "Nejsou to příjemné pocity. Ale co, musíte se kousnout do volantu a brát věci tak, jak přijdou," prohodil pilot, který se ještě ani nestihl vysvléct ze závodní kombinézy.

Na nějakou sebelítost by navíc ani nebyl čas, ve středu má totiž Buggyra další testy na okruhu v Mostě. "Uvidíme, co kluci z vývoje stihnout přivézt nového. Není to jen tak. Všechno se dělá na míru, není to žádná sériovka," vysvětlil mistr Evropy z roku 2017.

Po testech si Lacko od volantu na dlouho neodpočine, mistrovství Evropy totiž pokračuje už první červencový víkend na Slovakia Ringu. "Na Slovensku to klouže ještě víc než tady. Na další závody se těším a budu tam bojovat ze všech sil," dodal český jezdec.

Buggyra zažila na Hungaroringu hororový víkend | Video: BUGGYRA brand
 

Právě se děje

před 29 minutami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 52 minutami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 53 minutami

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 1 hodinou

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy