"Katoda Holomóc" Lacka nevykolejila. Problémy k novému speciálu prostě patří, říká

Radek Vičík Radek Vičík
25. 6. 2019 18:17
Adam Lacko se během závodního víkendu na Hungaroringu cítil asi dost podobně jako Luděk Sobota v populární komedii Jáchyme, hoď ho do stroje! Pilota Buggyry sice netrápila "chybná elektronka E13 z podniku Katoda Holomóc", ale stávkující elektronika nového speciálu VK50 mu v Maďarsku dovolila získat pouhých devět bodů.
Adam Lacko.
Adam Lacko. | Foto: Buggyra

Mogyoród (od našeho zpravodaje) - Nejprve to byly komplikace s omezovačem rychlosti, které dokonce znamenaly vyloučení z prvního  sobotního závodu. Když už se zdálo, že nepovedený víkend může mít vítěznou tečku, zklamala elektronika ovládající výkon motoru. 34letý jezdec místo boje o vedení jen zvolna dokroužil do boxů.

"Vypálilo se nějaké relé nebo co to je. Je to velké jen dva krát dva milimetry," prohodil udiveným tónem Lacko v rozhovoru pro Aktuálně.cz, Deník a Truck Magazín.

"Hm, hm, šesté místo. A kolik ztrácím na Jochena? A kolik na druhé místo?" ptal se Lacko, když od českých novinářů v boxech na Hungaroringu zjišťoval aktuální stav evropském šampionátu tahačů na okruzích a svoji ztrátu na obhájce titulu Jochena Hahna. Ta nyní činí 41 bodů.

Zatímco první víkend seriálu v Misanu proběhla premiéra zbrusu nové Buggyry VK50 až nečekaně hladce a Lacko odjížděl jako lídr, v Maďarsku se naplno projevily "porodní bolesti" kompletně předěláno závodního speciálu i jeho agregátu.

"To se dalo čekat. To je prostě motorsport. Ale musím všechno hodit za hlavu a netrápit se tím. Neudělal jsem chybu já. Ani kluci, že by třeba špatně upevnili kolo. Nemůžu jít za nima a vynadat jim. Za takové problémy nikdo nemůže," filozofoval rodák z Čeladné.

Ovšem radost z vývoje události na trati známé z kalendáře F1 pochopitelně neměl. "Nejsou to příjemné pocity. Ale co, musíte se kousnout do volantu a brát věci tak, jak přijdou," prohodil pilot, který se ještě ani nestihl vysvléct ze závodní kombinézy.

Na nějakou sebelítost by navíc ani nebyl čas, ve středu má totiž Buggyra další testy na okruhu v Mostě. "Uvidíme, co kluci z vývoje stihnout přivézt nového. Není to jen tak. Všechno se dělá na míru, není to žádná sériovka," vysvětlil mistr Evropy z roku 2017.

Po testech si Lacko od volantu na dlouho neodpočine, mistrovství Evropy totiž pokračuje už první červencový víkend na Slovakia Ringu. "Na Slovensku to klouže ještě víc než tady. Na další závody se těším a budu tam bojovat ze všech sil," dodal český jezdec.

Buggyra zažila na Hungaroringu hororový víkend | Video: BUGGYRA brand
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelné se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy