Prokletá elektronika znovu úřadovala. Neděle vynesla Lackovi jen šest bodů

Radek Vičík Radek Vičík
23. 6. 2019 17:41
Adam Lacko v nedělních závodech ME tahačů na okruzích na Hungaroringu vybojoval šesté místo. V druhém závodě na okruhu známe z formule 1 cíl neviděl.
Adam Lacko v Buggyře na závodě ME tahačů na Hungaroringu 2019.
Adam Lacko v Buggyře na závodě ME tahačů na Hungaroringu 2019. | Foto: Radek Vičík

Mygoród (od našeho zpravodaje) - Problémy s elektronikou stále vyvíjeného nového speciálu VK50, které výrazně ovlivnily sobotní výsledky, pokračovaly i druhý den. Lackovi v kvalifikaci znovu začal zlobit omezovač rychlosti, takže se propracoval pouze do páté řady startovního roštu.

I když přestalo pršet už půl hodiny před startem, začala se první jízda pod žlutými vlajkami. Tím se během dvou okruhů vytvořily před ostrým závoděním mezi jezdce velké rozestupy, které českému jezdci ztížily cestu kupředu závodním polem. Jezdec Buggyry se tak posunul aspoň o tři příčky na konečnou šestou pozici.

V druhém závodě s obrácenou nejlepší osmičkou na startu se Lacko ocitl v druhé řadě. 34letý závodník se brzy dostal do souboje o vedení. Ten ovšem už po pár stovkách metrů náhle skončil. Na vině byla opět elektronika, jejíž závada připravila motor Buggyry o výkon. Lacko tak jen zvolna dokroužil do boxů, kde pro něj závodní víkend definitně skončil.

"To je prostě motorsport. V Misanu jsme se namlsali, jak nové auto jelo téměř bez problémů. Tady přišly. Ale musím se přes to přenést. Není to vina moje ani mechaniků, prostě technika. Teď nás čekají testy v Mostě a pak se už můžu těšit na Slovensko," uvedl Lacko přímo v boxech maďarského okruhu.

Šest získaných bodů znamenalo pro rodáka z Čeladné další propad průběžným pořadím. S 53 body je na šesté pozici, na vedoucího obhájce titulu Jochena Hahna ztrácí 41 bodů. Šampionát pokračuje už za 14 dní na Slovakia Ringu.

Závody mistrovství Evropy tahačů v Budapešti:

3. jízda: 1. Hahn 26:50,197, 2. Halmová (oba Něm./Iveco) -2,104, 3. Kiss (Maď./Mercedes-Benz) -6,019, …6. Lacko (ČR/Buggyra) -19,553.

4. jízda: 1. Kursim 26:05,819, 2. Reinert (oba Něm./Iveco) -2,518, 3. Albacete (Šp./MAN) -5,695, …Lacko nedokončil.

Průběžné pořadí: 1. Hahn 94, 2. Albacete 71, 3. Kiss 63, …6. Lacko 53.

Buggyra zažila na Hungaroringu hororový víkend | Video: BUGGYRA brand
 

Právě se děje

Aktualizováno před 40 minutami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Portugalský parlament schválil eutanazii i asistovanou sebevraždu

Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné. Výhrady k nim totiž vyjádřil prezident, který má právo veta. Poslanci jej však mohou přehlasovat.

Portugalský parlament, Shromáždění republiky, dnes debatoval o pěti podobných návrzích zákona, které legalizují eutanazii a asistovanou sebevraždu. Pohodlnou většinou nakonec schválil všech pět. Například zákon, který předložila vládní Socialistická strana (PS) premiéra Antónia Costy, podpořilo 127 poslanců, 86 jich bylo proti a deset se zdrželo. U ostatních norem byl poměr hlasů podobný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy