Když Češi vítězí: suverénní Buggyra, nástupci autokrosové tradice i neporazitelná Škoda

Radek Vičík Radek Vičík
19. 12. 2017 6:31
Letošní sezona byla pro český motoristický sport úspěšná. Připomeňte si největší tuzemské úspěchy na čtyřech kolech.
ME tahačů 2017: Adam Lacko, David Vršecký	 a Jan Kalivoda
ME tahačů 2017: Adam Lacko, David Vršecký a Jan Kalivoda | Foto: Buggyra

Buggyra

Česká vlaječka se objevila také u držitelů týmového truckového titulu. Z logiky průběhu sezony to byla roudnická Buggyra. Šampiona Lacka od třetího závodního víkendu podpořil dvojnásobný mistr Evropy David Vršecký, který překonával bolest a sbíral potřebné body. V konečném účtování měl tým pod vedením manažera Jana Kalivody (vpravo) před svým nejbližším pronásledovatelem náskok 40 bodů.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Bývalý kanonýr Henry bude trénovat v MLS Montreal

Bývalá francouzská fotbalová hvězda Thierry Henry se vrací jako trenér do severoamerické MLS. Mistr světa a Evropy podepsal dvouletou smlouvu s opcí s klubem Montreal Impact.

Dvaačtyřicetiletý Henry ukončil kariéru právě v MLS v dresu New York Red Bulls v roce 2014. Na loňském mistrovství světa byl někdejší kanonýr Arsenalu jako asistent trenéra Belgie, která skončila v Rusku třetí. Loni v říjnu převzal svůj bývalý klub Monako, ale už v lednu byl po pouhých dvou výhrách z 12 ligových zápasech propuštěn.

"Trénovat Montreal Impact je pro mě velká čest. Ligu dobře znám, zažil jsem v ní mnoho krásných momentů," uvedl Henry, jemuž se právě proti Montrealu dařilo ze všech týmů MLS nejvíce - v pěti zápasech mu vstřelil devět gólů.

před 9 minutami

Ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo ruského velvyslance kvůli zařazení organizace Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací.

Ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo ruského velvyslance kvůli zařazení organizace Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací.

Další zprávy