Když Češi vítězí: suverénní Buggyra, nástupci autokrosové tradice i neporazitelná Škoda

Radek Vičík Radek Vičík
19. 12. 2017 6:31
Letošní sezona byla pro český motoristický sport úspěšná. Připomeňte si největší tuzemské úspěchy na čtyřech kolech.

Petr Nikodém se v prostředí autocrossu pohybuje přes 14 let a je to vidět. V letošní sezoně si vybojoval MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY a střihnul si k tomu rovnou titul MISTRA V EVROPSKÉM ŠAMPIONÁTU. A co na to sám mistr: Musím poděkovat všem, co mají s naším autem i závoděním cokoliv společného. Bez nich by to nemohlo fungovat. Zároveň musím poděkovat svému otci za nekonečnou podporu a celému týmu za stoprocentní výkony a připravenost. Petře, my TI gratulujeme a děkujeme za skvělé výkony👍🏆🇨🇿

Zveřejnil(a) Autoklub České republiky dne 19. Září 2017

Petr Nikodém

Autokros tradičně patřil mezi úspěšné tuzemské disciplíny. Na úspěchy legendárních jmen Jaroslava Hoška či Karla Havla letos navázali hned dva čeští jezdci. Petr Nikodém ovládl slabší třídu Buggy 1600, když o titul musel se Stevenem Laubachem z Němcka bojovat až do posledního závodu.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

před 54 minutami

Na silnici z Českých Budějovic do Rakouska v Netřebicích se zřítil most, který se opravoval. Silničáři budou muset postavit nový

Silnice I/3 z Českých Budějovic k hranicím s Rakouskem je v Netřebicích na Českokrumlovsku neprůjezdná. Zbortil se most, který opravují silničáři. Objížďky vedou přes Český Krumlov. Silničáři budou muset postavit nový most. Na místě se nikomu nic nestalo. ČTK to dnes řekl krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Vyjádření Ředitelství silnic a dálnic ČTK zjišťuje.

Silničáři most už tři týdny opravovali. "Mohla po něm jezdit nákladní auta nad 3,5 tuny. Zřejmě nevydržel ten nápor a mostek se zbortil. Bude se muset postavit celý nový most," řekl Bajcura.

Další zprávy